Alkomat

i

Autor: policja.pl Szamotuły. Szokujący wynik badania alkomatem! Skala została przekroczona

Łódź. Pijany taksówkarz USNĄŁ przed skrzyżowaniem! Miał 2,3 promila

2021-08-24 13:35

Taksówkarz z Łodzi był tak pijany, że zasnął stojąc przed skrzyżowaniem. Obudzili go dopiero policjanci. Funkcjonariuszom powiedział, że był zmęczony. Nie bez wpływu na zmęczenie mężczyzny był z pewnością fakt, że w organizmie miał 2,3 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności!

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 24 sierpnia, nad ranem.

- Około godziny 4:10 dyżurny łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Zachodniej przed skrzyżowaniem z ulicą Ogrodową, na pasie ruchu stoi taksówka, a w niej śpi mężczyzna - relacjonują policjanci. - Natychmiast w rejon wskazany przez zgłaszającego pojechał patrol łódzkiej drogówki. Policjanci szybko zlokalizowali stojącą na prawym pasie ruchu ulicy Zachodniej skodę oznakowaną logo "TAXI", za kierownicą której drzemał mężczyzna.

Funkcjonariusze szybko obudzili kierowcę.

- Tłumacząc swój postój, mężczyzna powiedział mundurowym, że podczas jazdy poczuł się zmęczony, stanął na chwilę, po czym najprawdopodobniej zasnął - czytamy w komunikacie. - Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało aż 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas oględzin taksówki policjanci odnaleźli świeże ślady uszkodzeń pojazdu, których pochodzenia nieodpowiedzialny kierujący nie potrafił wyjaśnić.

47-latek usłyszeć ma zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

- Pozostaje do wyjaśnienia w jakich okolicznościach i co uszkodził mężczyzna swoim autem - informują funkcjonariusze. - Skoda trafiła na policyjny parking. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Raport z Anteny 24.08, godz 10.00
Źródło: Łódź. Pijany taksówkarz USNĄŁ przed skrzyżowaniem! Miał 2,3 promila