Lato w mieście! Jak wygląda harmonogram na sierpień?

2021-07-22 13:05 Kinga Baryga
Polówka czyli wakacje w mieście!
Autor: UMŁ

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty, warsztaty, potańcówki i zajęcia dla dzieci – oto nadchodzące atrakcje kulturalne, z których mogą korzystać łodzianie w otoczeniu miejskich parków i ogrodów.

Przed  nami bardzo dużo imprez, warsztatów czy koncertów w parkach i ogrodach domów kultury. Skorzystanie z zaproszenia do wysłuchania koncertu na żywo w otoczeniu drzew, piknikowania lub obejrzenia seansów filmowych czy zaplanowania obecności na potańcówce w ogrodzie - to doskonałe pomysły na spędzenie letnich dni i wieczorów w mieście.

Muzeum Miasta zaprasza dzieci na zielony szlak poświęcony łódzkim parkom i ogrodom. W każdy wakacyjny wtorek w głównej siedzibie MMŁ przy ul. Ogrodowej 15, o godz. 10:00 uczestnicy będą mogli poznawać sekrety łódzkiej zieleni. Muzeum Miasta Łodzi zaangażowało się także w upamiętnienie dokonań Stefana Rogowicza, "twórcy łódzkich parków", który był planistą-ogrodnikiem – Naczelnikiem Wydziału Plantacji Miejskich w Łodzi w latach 1929-1946. Z inicjatywy Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani rok 2021 został ogłoszony Społecznym Rokiem Stefana Rogowicza.

Bałucki Ośrodek zaprasza na potańcówki, czyli taneczno-muzyczne spotkania plenerowe w ramach projektu: Lato z Kulturą – Senior‘ 21. Najbliższa odbędzie się już 23 lipca , między 16:00 a 20:00 w Centrum Animacji i Rewitalizacji „Rondo” Bałuckiego Ośrodka Kultury, Łódź ul. Limanowskiego 166.

Ośrodek Kultury Górna od 25 lipca zaprasza na wakacyjny program warsztatów rodzinnych, plac zabaw twórczych oraz piknik „Plac Zabaw Twórczych. Grunt to kultura”. Dzieci, młodzież i rodzice wezmą udział w twórczych warsztatach i artystycznych podchodach inspirowanych naturą i zdrowym stylem życia. Spoiwem tematycznym tegorocznej edycji Placu Zabaw Twórczych będzie eko-art, land art, dziedzictwo kulturowe oraz twórczy recykling. 

Źródło: Lato w mieście! Jak wygląda harmonogram na sierpień?