Konie biegały po ulicach miasta! Strażnicy miejscy jak kowboje [ZDJĘCIA]

2021-06-17 7:28 fed
Konie biegały po Zgierzu
Autor: Straż Miejska Zgierz/Facebook.com

Takie interwencje nie zdarzają się strażnikom miejskim codziennie. W poniedziałek, 14 czerwca, zgierscy strażnicy miejscy musieli na chwilę zamienić się w... kowbojów. Musieli schwytać cztery konie, które zrobiły sobie wycieczkę po ich mieście. Skąd zwierzęta wzięły się na ulicach Zgierza? Jak udało się je złapać? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Gdy dostali to zgłoszenie, początkowo mogli nie uwierzyć własnym uszom. Jeden z mieszkańców poinformował strażników miejskich o... czterech koniach, które bez nadzoru biegały po ul. Staffa w Zgierzu!

Nie było wyjścia, zwierzęta trzeba było złapać i sprawdzić, skąd wzięły się w mieście. Jak przebiegła interwencja? O tym, zgierscy strażnicy informują na Facebooku:

- W dniu 14 czerwca 2021 r. ok. godz. 8:00 do Straży Miejskiej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca o... czterech koniach biegających bez nadzoru przy ul. Staffa w Zgierzu - czytamy. - Po przybyciu na miejsce okazało się, że konie znajdują się pomiędzy ul. Staffa w Zgierzu a placem budowy drogi ekspresowej S-14.

Okazało się, że zwierzęta zostały zatrzymane jeszcze przed przybyciem straży miejskiej. Dzięki temu, żądne przygód konie nie zrobiły krzywdy sobie ani innym.

- Funkcjonariusze odebrali konie od mężczyzn, którzy je czasowo zabezpieczyli oraz ustalili stadninę, z której uciekły gdzie zostały "galopem" doprowadzone - relacjonują strażnicy miejscy.

Raport z anteny 16.06, godz.10
Źródło: Konie biegały po ulicach miasta! Strażnicy miejscy jak kowboje [ZDJĘCIA]