Już jutro rusza nowy festiwal kulinarny w Monopolis, w Łodzi!

2022-04-21 16:30 Kinga Baryga
Fesitwal Nowe Smaki w Monopolis
Autor: Progressivo

Przez trzy tygodnie w Monopolis łodzianie będa mogli odbyć podróż kulinarną... 22 kwietnia startuje fesitwal Nowe Smaki. 7 restauracji ​w zrewitalizowanych dawnych zakładach przygotowało festiwalowe dania w wersji mięsnej i wege.

Festiwal NOWE SMAKI to trzy tygodnie kulinarnych improwizacji, w których zmierzy się 7 topowych łódzkich restauracji z Monopolis – Arteria, Mono Cafe & Bistro, Sendai Sushi & Ramen, La Mia Fabbrica, Indian Steak Monopolis, Piekarnia Łódź i Trattoria Italiana! Goście oceniać będą autorskie dania, które zawitają w kartach jedynie na czas trwania festiwalu! Ale to nie wszystko! Organizatorom wydarzenia zależało również na tym, aby łodzianie mogli współtworzyć festiwal, nie tylko wybierając najlepszy smak czy obsługę, ale wcielając się w krytyków kulinarnych!

Chcemy oddać głos wszystkim pasjonatom jedzenia ze smakiem. Dlatego proponujemy formułę festiwalu, jakiej w Łodzi do tej pory nie było. Obserwujemy wielkie zainteresowanie nietypowymi zestawieniami kulinarnymi, kuchnią azjatycką czy eksperymentalną. Jesteśmy przekonani, że Goście NOWYCH SMAKÓW bez trudu poradzą sobie w nowej roli, oceniając zaproponowane dania niczym wytrawni eksperci kulinarni – podkreśla Krzysztof Witkowski, Prezes Virako.

W festiwalu o wygraną zawalczą nie tylko restauracje, ale również Goście. Organizatorzy przewidzieli liczne nagrody, w tym dwie wycieczki do kulinarnych stolic Europy – Paryża czy Rzymu! Wydarzenie startuje w najbliższy piątek 22 kwietnia i potrwa do 14 maja. Ogłoszenie zwycięzców NOWYCH SMAKÓW nastąpi podczas wielkiego Pikniku na świeżym powietrzu 15 maja w Amfiteatrze Monopolis.

Wiosna zapowiada się smakowicie!

Źródło: Nowe Smaki. W piątek rozpoczęcie festiwalu kulinarnego w Monopolis