Protest rolników już jutro!

i

Autor: Kinga Baryga

Jutro możliwe utrudnienia w całym województwie łódzkim. Agrounia zapowiada strajki!

2022-02-08 16:34

Traktorami wyjadą na ulice i będą blokować drogi w 50 miejscowościach w całej Polsce. Rolnicy z Agrounii mają dość, domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim dlatego kolejny raz zdecydowali się na protest. Ciągniki wyjadą na ważne drogi krajowe także w województwie łódzkim.

Protest rolników 9.02.2022 - Łódzkie

Rolnicy zablokują drogi w województwie łódzkim. Traktory wjadą do centrum z 3 różnych stron województwa.Michał Kołodziejczak z Agrounii domaga się spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim.

- Przygotowaliśmy postulaty, o których chcemy mówić głośno. Nie będziemy umierać w ciszy – to hasło protestów AGROunii. Produkcja żywności dogorywa, a rząd nie robi nic by już uratować. Jest zupełnie na odwrót rolnictwo jest dobijane- biernością polityków, idiotycznymi przepisami, PIS-owską propagandą oraz unijnymi restrykcjami m.in. związanymi z Zielonym Ładem. Potrzebne są nam zmiany systemowe, koło ratunkowe dla produkcji żywności i niezależność żywieniowa - podkreśla Piotr Kołodziejczak - koordynator protestów.

Protest rolników 9.02.2022. Jakie postulaty?

Jakie problemy mają rolnicy? Przeciwko czemu protestują?

- Problemy są różne, najczęściej to nieopłacalna cena za świnie, wysokie ceny nawozów, niezapłacone odszkodowania za suszę, bezkarność oszustów, którzy kradną mleko, zboże czy jabłka, dyktatura supermarketów, niekontrolowany przywóz żywności z zagranicy, zadłużenie polskiej wsi, brak rozwiązań i ubezpieczeń w sytuacjach kryzysowych takich jak: choroby zwierząt (ASF, ptasia grypa) czy klęski żywiołowe (grad, ulewy, przymrozki).To walka nie tylko o rolników, ale o wszystkich Polaków. To walka o przetrwanie zdrowej polskiej żywności. Żywność musi dostępna i w przystępnej cenie - dodaje Piotr Kołodziejczak - koordynator protestów w całej Polsce.

O której godzinie protest rolników w Łódzkiem?

Utrudnienia czekają na kierowców z każdej strony Łodzi.

Protesty rolników w Łódzkiem będą się odbywać w 7 lokalizacjach, jednak tym głównym będą wjazdy do Łodzi z trzech stron. Od strony Czarnocina, Sieradza i Strykowa.

Do centrum Łodzi rolnicy zjadą się około południa.

Strajk rolników z Agrounii w Strykowie!
Źródło: Protest rolników 9.02.22. Agrounia zablokuje drogi! UTRUDNIENIA W ŁÓDZKIEM, MAPA