Dzień Kultury Ukraińskiej w Centrum Dialogu

2023-01-22 17:26

​Można było porozmawiać i zapoznać się z ukraińską kulturą. W łódzkim Centrum Dialogu odbył się Dzień Kultury Ukraińskiej. Mieszkańcy naszego miasta mogli uczestniczyć w różnych warsztatach czy przyjść na koncert naszych wschodnich przyjaciół.

- Zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli ukraińskiej społeczności, żebyśmy jako łodzianie mogli lepiej ich poznać i się zintegrować. W ramach wydarzenia mieliśmy przede wszystkim warsztaty rękodzielnicze, można było zrobić sobie zdjęcie w chuście ukraińskiej, a oprócz tego były występy artystyczne i ciekawe rozmowy - mówi Jolanta Lechocka-Białecka z Centrum dialogu.

Mieszkańcy byli zachwyceni:

- Jestem Ukrainką i mieszkami w Łodzi od trzech lat. Bardzo się cieszę że tutaj, w Centrum Dialogu możemy porozmawiać o swojej kulturze i poznać siebie nawzajem.

- Dzięki takim wydarzeniom możemy się zintegrować z naszymi wschodnimi sąsiadami, co w obecnej sytuacji na Ukrainie jest niezwykle ważne.

- Oglądając wystawy czy słuchając koncertów tak na prawdę sobie uświadomiłem że niewiele się różnimy od siebie, dlatego tym bardziej powinniśmy się wspierać.

Wydarzenie odbyło się w ramach całorocznego świętowania 600-lecia Łodzi.

Źródło: Dzień Kultury Ukraińskiej w Centrum Dialogu