Do Ostrowa Warckiego zjadą się zawodnicy z całego świata! Odbędą się tam Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych

2021-07-14 13:10 Kinga Baryga
Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych w Ostrowie Warckim
Autor: Kuba Stańczuk

Tu liczy się prędkość, silna psychika i umiejętności. W Ostrowie Warckim, w województwie łódzkim odbędą się Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych. To będzie wyjątkowe święto skuterów wodnych, będą reprezentanci z Dubaju, Miami, USA, Kuwejtu czy Tajlandii. Od 21 do 25 lipca zawodnicy zmierzą się w 28 różnych kategoriach

Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych w Ostrowie Warckim
Autor: PrimaJet Łódź

W ramach rywalizacji sportowej o zasięgu światowym w dniach od 21.07-2021 do 25-07-2021 w Ostrowie Warckim, Port Jachtowy Jeziorsko, Gmina Warta, zostanie przeprowadzonych kilkanaście wyścigów skuterami wodnymi w różnych kategoriach z podziałem na kobiety, mężczyzn, moc i pojemność silników oraz rodzaj skutera np. wyścigi na skuterach stojących około 6 kategorii, na skuterach siedzących około 9 kategorii, dla osób początkujących około 2 kategorii, dla dzieci w wieku od 10-12 lat, od 13 -15 lat około 3 kategorii (np. po obwodzie, slalom równoległy, jazda dowolna i inne), irp. łączna ilość kategorii 28.Po 5 dniach rywalizacji zawodników na wodzie zostaną wyłonieni medaliści Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych, natomiast punkty zebrane w Mistrzostwach Europy IJSBA zostają wliczone zawodnikom do Mistrzostw Świata Jet Ski World Series. Kolejne rundy Jet Ski World Series rozgrywane są w USA stan Arizona oraz Tajlandii.

W imprezie planowany jest udział ponad około 350 skuterzystów wodnych z kilkunastu europejskich krajów oraz czołówki  światowych m.in. zawodnicy z Dubaju, Miami, USA, Kuwejt, Kambodża czy Tajlandii.  Na tą chwilę zapisanych jest 280 zawodników, natomiast lista jest otwarta i na pewno się powiększy. Skutery wodne są dyscypliną , która rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, mamy zawodników z międzynarodowymi sukcesami - medalami ME i MŚ. 

Organizacja tego typu wydarzenia zapewni zwiększenie możliwości organizacji podobnych imprez w Polsce, promując nasz kraj jako światową czołówkę w sportach motorowodnych. Popularyzacja sportów motorowodnych pozwoli na zapewnienie lepszych warunków dla ich rozwoju. Zostaną stworzone możliwości do ciągłego rozwoju sportowego i podnoszenia umiejętności sportowych dla coraz większej grupy miłośników sportów motorowodnych oraz zawodników, w prowadzone współzawodnictwo krajowe i międzynarodowe - zawody rangi mistrzowskiej będą na najwyższym poziomie sportowym. Zorganizowanie zawodów podniesie atrakcyjność regionu Łódzkiego, jako głośną imprezę oraz wniesie do turystyki środki finansowe oraz będzie miała ogromny wpływ na reklamę i promocję naszego Kraju.

Źródło: Do Ostrowa Warckiego zjadą się zawodnicy z całego świata! Odbędą się tam Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych