Burza w Łodzi! 24 czerwca 2021. Ulewa i silny wiatr. ALERT RCB [ZDJĘCIA]

2021-06-24 7:38 fed PAP.
Burza w Łodzi
Autor: ZDiT Łódź

Burza w Łodzi. W czwartek rano (24 czerwca), nad Łodzią rozpoczęła się burza. Niebo zaciągnęło się chmurami, zaczął padać rzęsisty deszcz, grzmiało. Jak wygląda sytuacja w mieście? Grzmi nie tylko w Łodzi. Będziemy informować, jak wygląda sytuacja w regionie. W naszym artykule znajdziecie aktualne informacje o burzy w Łodzi!

Aktualizacja 13.45: - Do godz. 10.30 interweniowaliśmy 66 razy. 33 razy usuwaliśmy wiatrołomy i 33 razy wypompowywaliśmy wodę z zabudowań - przekazał Jędrzej Pawlak, rzecznik straży pożarnej w Łódzkiem. - Podczas lokalnych nawałnic uszkodzony został m.in. dach na budynku gospodarczym. Nikt nie został ranny.

Aktualizacja 13.06: Wygląda na to, że poranna burza nie będzie jedyną, która przejdzie nad województwem łódzkim. Mieszkańcy regionu otrzymali alert RCB, ostrzegający przed nawałnicami w czwartek i w nocy z czwartku na piątek.

Aktualizacja 10.03: Burza przeniosła się nad Mazowsze, tymczasem w woj. łódzkim służby muszą zmagać się z jej skutkami. W Piotrkowie Trybunalskim, kilka ulic znalazło się pod wodą. 

Strażacy do tej pory odnotowali przeszło 50 interwencji związanych z burzą. Większość z nich właśnie w pow. piotrkowskim. Jak informują - głównie są to lokalne podtopienia.

Burza w Łodzi 24 czerwca 2021

Aktualizacja 8.29: Jak informuje łódzkie MPK, obecnie w mieście nie występują poważniejsze zatrzymania ruchu. Nad miastem nadal słychać grzmoty, ale dobiegają z daleka. Obecnie, wyładowania zaobserwować można w rejonie Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i Radomska.

Aktualizacja 7.55: Wygląda na to, że to koniec. Mapy pogodowe pokazują, że obecnie grzmi na północ i na południe od miasta. Strażacy z Łodzi nie informują o poważniejszych interwencjach - kilka połamanych gałęzi - to jedyne, z czym musieli się mierzyć.

Na ulicach Łodzi rozlewiska: wiadomo o rozlewisku na Pomorskiej przy Kilińskiego i na Rzgowskiej przy Śląskiej. Nie kursują tam tramwaje.

Aktualizacja: W mieście, na zalanych deszczem ulicach tworzą się korki. Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza. Kierowcy - w miarę możliwości - powinni omijać to skrzyżowanie.

Burza w Łodzi rozpoczęła się po godz. 7 rano w czwartek, 24 czerwca. O możliwości wystąpienia nawałnicy już w nocy informowało łodzina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

"Uwaga! W nocy i rano gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz. Możliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawie prądu"

Burza w Łodzi

Na wschodzie i południu upalnie i burzowo. Najwyższe opady w burzach do 50mm na południowym wschodzie, a porywy wiatru 90km/h. Słabsze opady deszczu oraz burze na pozostałym obszarze kraju. Temp. maks. od 20°C nad morzem i 23°C na zachodzie do 33°C na Podkarpaciu.

Prognoza pogody:

Czwartek będzie dniem bardzo ciepłym, szczególnie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Na Podkarpaciu może być nawet do 33 stopni Celsjusza, na Podlasiu około 30 st., podobnie w centrum i na Mazowszu. Na Pomorzu w najcieplejszym momencie dnia temperatura w cieniu nie powinna przekroczyć 20 stopni. W zachodniej części kraju słupki rtęci wskażą około 23-24 stopni.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik powiedział w rozmowie z PAP, że po burzowej nocy czwartkowy poranek może również obfitować w nagłe załamania pogody. "Od rana możliwe są burze w centrum kraju oraz na zachodzie, te drugie będą jednak bardziej deszczowe" - poinformował ekspert.

Raport z anteny 23.06, godz.10
Źródło: Burza w Łódzkiem! 24 czerwca 2021. Ulewa i silny wiatr. W Łodzi korki. Ulice Piotrkowa zalane [ZDJĘCIA]