Brak prądu. Łódź bez energii elektrycznej 21 czerwca 2021. Awaria prądu w Łodzi. Co się stało?

2021-06-21 20:34 fed PAP.
Awaria prądu w Łodzi 21 czerwca
Autor: Pixabay.com

Wielka awaria prądu w Łodzi. Prawdopodobnie awaria jednej z podstacji transformatorowych była przyczyną dużej awarii prądu, do której doszło w poniedziałek (21 czerwca) wieczorem w Łodzi. Gdzie zabrakło prądu? Gdzie nadal nie ma energii elektrycznej? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu!

Awaria prądu w Łodzi

Aktualizacja: około godz. 21.30 duża awaria prądu w Łodzi została już usunięta. Energii elektrycznej nie mają mieszkańcy kilku ulic na Dąbrowie, jednak nie jest to związane z wieczorną awarią. Jak informuje PGE, awaria prądu na Dąbrowie zostanie usunięta po godz. 23.

Po godz. 19, prądu zabrakło nagle w domach łodzian mieszkających na Bałutach i na Widzewie. Światła nie było m.in. w Manufakturze, gdzie w wielu sklepach zapanowały ciemności.

Jak się okazuje, przyczyną awarii był prawdopodobnie wybuch transformatora znajdującego się na Janowie.

W wielu mieszkaniach energii elektrycznej nie było tylko do godz. 20, w wielu miejscach jednak nadal brakuje prądu.

PGE informuje, że prądu nie ma na Starym Mieście, Bałutach, Widzewie, Olechowie, Janowie, Stokach, a także w Andrzejowie, Bedoniu, Wiączyniu, Eufeminowie, Janówce, Andrespolu, Wiśniowej Górze.

Nie ma informacji, ile dokładnie gospodarstw zostało pozbawionych prądu. Wiadomo, że z powodu braku energii stanęła też część tramwajów, nie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach. Na Widzewie prądu zabrakło w restauracji McDonalds i w marketach.

Jak się dowiedzieliśmy, awaria ma zostać usunięta po godz. 21.

Brak prądu w Łodzi

W tak wielkim upale, brak prądu budzi niepokój wśród łodzian.

- Robiłam zakupy w Manufakturze i nagle zrobiło się całkiem ciemno! - relacjonuje pani Martyna, którą awaria zastała w łódzkim centrum handlowym.

Mieszkańcy martwią się, czy w przypadku, gdy awaria potrwa dłużej, zepsuciu nie ulegną produkty, które mają w lodówkach.

- Przy tak wysokich temperaturach, wszystko zepsuje się błyskawicznie. Liczę na to, że szybko uda się naprawić awarię - mówi pan Artur.

Raport z anteny 21.06, godz.10
Źródło: Brak prądu. Łódź bez energii elektrycznej 21 czerwca 2021. Awaria prądu w Łodzi. Co się stało?