BLOKADA BRZEZIŃSKIEJ. Mieszkańcy Nowosolnej domagają się obwodnicy! ZDJĘCIA

2021-04-14 16:24 NK fed
BLOKADA BRZEZIŃSKIEJ. Mieszkańcy Nowosolnej domagają się obwodnicy!
Autor: NK

W środę, 14 kwietnia, mieszkańcy Nowosolnej zablokowali ul. Brzezińską. To kolejna odsłona ich walki o budowę obwodnicy Nowosolnej, która miałaby wyprowadzić większość ruchu samochodowego z ich osiedla. Walka trwa od lat. Czy tym razem uda im się dopiąć swego? Z protestującymi rozmawiała nasza reporterka.

Protest mieszkańców Nowosolnej rozpoczął się w środę, 14 kwietnia, o godz. 16. Protestujący, miejsce zbiórki zorganizowali na parkingu marketu Netto. Była tam też policja, która zabezpieczała cały protest.

Organizatorzy akcji zaplanowali przejazd ul. Brzezińską w kierunku centrum logistycznego. Na samochodach uczestników akcji, zobaczyć można było liczne transparenty. Choć ich treść była różna, wymowa dotyczyła jednego: potrzeba obwodnicy, by tiry wreszcie przestały jeździć przez Nowosolną. Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość, bo w tym miejscu można trafić na utrudnienia w ruchu. Wolniej pojedziecie Brzezińską w kierunku ronda Bolesława Fichny.

- Od wielu lat walczymy o obwodnice. Mamy na samochodach transparenty. Na naszym osiedlu jest coraz większy ruch. Pojawia się więcej samochodów ciężarowych. Buduje się jedno centrum logistyczne, za chwile kolejne, a obwodnicy jak nie było tak nadal nie ma. Walczymy o to by w tym miejscu zmniejszyć ruch, by pozbyć się tirów - mówi jeden z protestujących mieszkańców.

- Poruszamy się maksymalnie z prędkością 10 km/h. Walczymy o to by miasto zaczęło nas słuchać na poważnie. Chcemy by wybudowano nam obwodnice Nowosolnej, żeby urzędnicy nie robili więcej stref przemysłowych, bo to miejsce jest dla mieszkańców, chcemy tutaj bezpiecznie żyć i nie mieć za oknami hałasu tirów.

Przejazd potrwa do godz. 18.30.

Raport z Anteny 14.04
Źródło: BLOKADA BRZEZIŃSKIEJ. Mieszkańcy Nowosolnej domagają się obwodnicy! ZDJĘCIA