Bezpieczniej nad Zalewem Sulejowskim. Będzie więcej patroli policji i WOPR

2021-06-01 10:06 PAP. fed
WOPR
Autor: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)

Nad Zalewem Sulejowskim będzie bezpieczniej. Wszystko dzięki wsparciu finansowemu lokalnych samorządów. Teraz, nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim czuwać będzie więcej partoli policji i WOPR. Będą one pełnić służbę na wodach oraz terenach przywodnych od 1 czerwca do 15 września.

Znajdujący się w powiecie piotrkowskim Zalew Sulejowski to jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców woj. łódzkiego. By zwiększyć bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą władze powiatu piotrkowskiego oraz samorządy Sulejowa i Wolborza przekazały finansowe wsparcie na funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR).

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka piotrkowskiej policji asp. Izabela Gajewska, w ramach zawartego porozumienia przewidziane są służby miejscowych funkcjonariuszy na wodach i terenach przywodnych Zalewu Sulejowskiego oraz Zbiornika Wodnego w Cieszanowicach.

- Służby pełnione będą zarówno na zbiorniku wodnym przez wyspecjalizowanych w tym zakresie policjantów, jak i na terenie wokół zalewu. Policjanci mają do dyspozycji dwie łodzie motorowe oraz patrole zmotoryzowane i rowerowe. Dzięki funduszom przekazanym przez samorząd stróże prawa będą czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą od 1 czerwca do 15 września – wyjaśniła.

Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim na funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych policji i WOPR przekazało 12 tys. zł. Wolbórz dla obu służb przeznaczył łącznie 9 tys. zł, natomiast od władz Sulejowa WOPR otrzymał 4 tys. zł. Za pięciogodzinną służbę pracujący w patrolu wodnym otrzymują 150 zł, za ośmiogodzinny 200 zł.

Raport z anteny 31.05, godz.10
Źródło: Bezpieczniej nad Zalewem Sulejowskim. Będzie więcej patroli policji i WOPR