Bez świateł jest jeszcze gorzej. Remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Obywatelskiej z Jana Pawła utrudnia łodzianom przejście przez pasy

2021-07-19 13:22 K Baryga
Sygnalizacja świetlna
Autor: Alexas_Fotos / CC0 / pixabay.com

Brak świateł i zamknięte lewoskręty utrudniają życie przechodniom. Na skrzyżowaniu ulicy Obywatelskiej i Jana Pawła Potocznie nazywanego przez łodzian skrzyżowaniem śmierci trwa remont sygnalizacji. Pędzące tam samochody powodują, że przejście na drugą stronę ulicy to ogromny wyczyn.

Dla zapewnienia sprawnego działania sygnalizacji, wymienione zostanie całe okablowanie oraz ustawione zostaną nowe maszty i sygnalizatory. Prace wymagają wyłączeni sygnalizacji. Remont sygnalizacji spowodował, że mieszkańcy mają problem, żeby przejść na drugą stronę ulicy.

- To jest jakiś dramat, kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba myślą, że są na autostradzie. Ja idę z dzieckiem i nie wiem czy uda mi się przejść, to skrzyżowanie śmierci. Chcielibyśmy, żeby ten remont się zakończył i żeby znów były światła, wtedy kierowcy muszą się zatrzymać, czują respekt - mówią łodzianie.

W trakcie remontu doszło tutaj do kilku potrąceń, dlatego apelujemy do kierowców o rozwagę mówi Marzanna Boratyńska z wydziału Ruchu Drogowego w Łodzi.

- Chciałabym zwrócić uwagę, że na tym odcinku pojawiło się ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - dodaje Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego w Łodzi.

Wymiana sygnalizacji świetlnej ma potrwać 2 tygodnie.

Źródło: Bez świateł jest jeszcze gorzej. Remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Obywatelskiej z Jana Pawła utrudnia łodzianom przejście przez pasy