Wały Rudawy

i

Autor: ZZM Kraków

Zakończyły się konsultacje w sprawie zagospodarowania wałów Rudawy

2021-12-30 17:12

Zarząd Zieleni Miejskiej opublikował właśnie raport z konsultacji społecznych w tej sprawie. Kluczowe jest powstanie ponad siedmiokilometrowej, utwardzonej ścieżki pieszo-rowerowej. Tego od lat domagają się rowerzyści. Miasto zrezygnuje jednak z jej oświetlenia. To z kolei jeden z postulatów części okolicznych mieszkańców.

Piotr Kempf, dyrektor ZZM twierdzi, że zaproponowane rozwiązania są kompromisem, a ten nigdy nie zadowala wszystkich.

Zawsze będą grupy niezadowolone. Są osoby, które głośno protestowały i mówiły "nie" dla tej inwestycji. Mam nadzieję, że też zrozumieją, że nie mieszkają sami w mieście, które trzeba dzielić z tymi, którzy mają inne potrzeby - stwierdza. 

Marcin Sajdak z grupy „Mieszkańcy nad Rudawą”, która najgłośniej protestowała przeciwko planom miasta, konsultacje nazywa kpiną. 

Wnioskowaliśmy o takie formuły, jak spotkanie nad Rudawą, warsztaty planerskie, a konsultacje zostały ograniczone do spotkania on-line i telefonu eksperckiego. Wiele osób nie miało możliwości wzięcia udziału w tych konsultacjach - mówi. 

Droga dla rowerów wzdłuż Rudawy to jedna z kluczowych tras zapisanych w studium tras rowerowych Krakowa i element małopolskiej sieci ścieżek VeloMałopolska. Połączy rejon Klasztoru Norbertanek z Mydlnikami i dalej z siecią ścieżek między innymi do podkrakowskich dolinek. Koszt inwestycji to ponad 6 mln. zł. Prace mogłyby rozpocząć się wiosną 2022 roku i potrwać do wakacji 2023 roku. A z raportem możecie zapoznać się na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Emeryci są WŚCIEKLI. 15. emerytura? Niech sobie DU** wsadzą!! | KOMENTERY

Quiz. Pamiętasz, co wydarzyło się w 2021 roku? Wynik minimum 10/15 to obowiązek

Pytanie 1 z 15
Słynna wypowiedź o "cnotach niewieścich" padła z ust:
Źródło: Zakończyły się konsultacje w sprawie zagospodarowania wałów Rudawy