Koronawirus na Podkarpaciu. Raport Ministerstwa Zdrowia: czwartek 09.12.2021

i

Autor: pixabay.com Koronawirus na Podkarpaciu. Raport Ministerstwa Zdrowia: czwartek 09.12.2021

Wzrost zakażeń w krakowskich szkołach i przedszkolach! Ile klas jest na kwarantannie?

2021-11-19 11:41

Lawinowo wzrasta liczba zakażeń w krakowskich szkołach i przedszkolach. Jeszcze tydzień temu klasy w ponad pięćdziesięciu placówkach zostały skierowane na kwarantannę. Obecnie ta liczba wzrosła dwukrotnie. Nauczyciele obawiają się powrotu zdalnego nauczania, chociaż logistycznie byłoby ono dla nich łatwiejsze.

Czwarta fala nie odpuszcza. W krakowskich placówkach wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Obecnie w blisko trzystu oddziałach szkolnych i przedszkolnych zajęcia są zawieszone lub prowadzone zdalnie. 

- Problem dotyczy w tej chwili 101 przedszkoli i szkół. Nie mamy na szczęście takiej sytuacji, że przedszkole byłoby zamknięte w całości. To dotyczy też szkół. To są poszczególne oddziały. Najczęściej ten problem dotyczy szkół podstawowych - mówi Dariusz Nowak, rzecznik Urzędu Miasta Krakowa. 

W październiku około 4,5 procenta krakowskich nauczycieli przebywało na zwolnieniach lekarskich. To mniej niż w październiku ubiegłego roku. Jednak dyrektorzy zgłaszają, że w przypadku gwałtownego wzrostu zachorowań nauczycielom łatwiej pracowałoby się zdalnie, a nie hybrydowo.

- Zostaliśmy jako dyrektorzy obarczeni dodatkowym obowiązkiem wpisywania danych osób z kontaktu do specjalnego formularza. Nie ukrywam, że jest to bardzo czasochłonne. Mamy w tym momencie pięć klas i dwie grupy przedszkolne na nauce zdalnej do końca tego tygodnia. Mam nadzieję, że w przyszłym będzie lepiej - tłumaczy Paulina Serednicka, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Krakowie. 

Małopolska jest dziś na czwartym miejscu pod względem liczby zachorowań. Potwierdzono tu 1783 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Remont krakowskich tramwajów

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?