kucyk

i

Autor: Małopolska Policja

Wieliczka: zuchwały złodziej ukradł z posesji KUCYKA! Zdarzenie zarejestrowały kamery [WIDEO]

2021-08-25 11:37

Trwają poszukiwania mężczyzny, który w miniony poniedziałek ukradł w Wieliczce kucyka. Okoliczny monitoring zarejestrował, jak złodziej uprowadził zwierzę. Policja prosi o pomoc w znalezieniu złoczyńcy.

[AKTUALIZACJA]

Złodziej sam zgłosił się na policję w środę, 25 sierpnia. Podczas rozmowy telefonicznej poinformował, że jest w posiadaniu zaginionego kuca. Policjanci zatrzymali zgłaszającego oraz jego kolegę jako podejrzanych o kradzież zwierzęcia.

Zgłaszający 33-latek twierdził, że przejeżdżając przez Wieliczkę zauważył kucyka „biegającego po ulicy” i postanowił się nim „zaopiekować”. Wysiadł z samochodu i poprowadził konia na teren użytkowanej posesji w Krakowie. Kolega asystował mu jadąc z nim samochodem. Pod wpływem doniesień medialny postanowił przekazać zwierzę Policji.

Kucyk cały i zdrowy wrócił do prawowitego właściciela. Policjanci nie uwierzyli w wersję zgłaszającego i zatrzymali 33-latka. Zatrzymali także jego 34-letniego kolegę – kierowcę. Ustalenia wskazywały bowiem na to, że zwierzę zostało wyprowadzone przez nich z wybiegu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie dziś obu mężczyznom zarzutu kradzieży zwierzęcia. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 sierpnia. Mężczyzna ukradł kucyka z zagrody przy ul. Wygoda w Wieliczce ok. godziny 6.45. Podczas dochodzenia stwierdzono, że sprawca wraz ze zwierzęciem przemieścił się pieszo na teren Krakowa na ul. Potrzask oraz ul. Stolarza. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery. Policja prosi o pomoc w znalezieniu złodzieja.

Poszukiwany złodziej i koń

Jak podali funkcjonariusze, sprawcą jest mężczyzna mający ok. 180 cm wzrostu. Był ubrany w jasną bluzę z kapturem, spodnie koloru czerwonego, ciemne sportowe buty.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy kradzieży lub mogą przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, bądź odzyskania kucyka, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod numer telefonu 47 83 41 211 lub z najbliższą jednostką Policji.

Sonda
Będziesz zbierać naklejki w Biedronce?
Źródło: Wieliczka: zuchwały złodziej ukradł z posesji KUCYKA! Zdarzenie zarejestrowały kamery [WIDEO]