Kraków. Zaginął 96-letni Józef Mika

i

Autor: Małopolska Policja W Krakowie zaginął 96-letni mężczyzna

W Krakowie zaginął 96-letni mężczyzna. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

2023-11-16 8:26

Józef Mika we wtorek, 14 listopada około godziny 14.00 wyszedł ze swojego miejsca zamieszkania na os. Na Stoku i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał także kontaktu z rodziną. Mężczyzna porusza się kulejąc, a zaawansowany wiek może być przyczynkiem do zagrożenia zdrowia i życia, dlatego policja opublikowała jego rysopis i wizerunek, prosząc o kontakt osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o zaginionym.

AKTUALIZACJA [16.11.2023, GODZ. 9.30]

Krakowskie służby poinformowały, że na przystanku przy ul. Miechowity przechodzień dostrzegł mężczyznę, który może potrzebować pomocy.  Wysłani na miejsce strażnicy ustalili dane zagubionego mężczyzny i przekazali tę informację dyżurnej. To ona przypomniała sobie, że widziała komunikat policji o trwających poszukiwaniach p. Józefa. Dzięki temu już chwilę później 96-latkiem zajęli się wezwani na miejsce policjanci, informuje straż miejska.

Kraków. Zaginął 96-letni Józef Mika

Mijają właśnie dwa dni, od kiedy rodzina nie ma kontaktu z mężczyzną. W dniu zaginięcia 96-latek ubrany by w czarną pikowaną kurtkę, czarny polar, materiałowe spodnie w kolorze khaki z kieszeniami oraz czarne buty. Posiadał przy sobie małą beżową torbę typu „jamnik” i czarny parasol. Józef Mika ma około 160 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, waży ok. 65 kg, ma krótkie, siwe włosy i ciemne oczy. Mężczyzna porusza się kulejąc.

Krakowska policja zaapelowała o pomoc osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o zaginionym lub też go widziały. Proszone są one o kontakt z Komisariatem Policji VII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-911. Można też dzwonić pod numer alarmowy 112.

W tym muzeum można poczuć się jak w XIX wieku. To największy skansen w Małopolsce [ZDJĘCIA]

12-letnia Anastazja napadnięta przez 16-latka wokół bloków sklepów i gabinetów
Źródło: W Krakowie zaginął 96-letni mężczyzna. Został odnaleziony na jednym z przystanków