Ulewa zalała szatnie i sprzęt sportowy Prądniczanki. Klub prosi o pomoc!

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Ulewa zalała szatnie i sprzęt sportowy Prądniczanki. Klub prosi o pomoc!

2021-08-10 15:13

Ulewne deszcze, jakie nawiedziły Kraków w ubiegłym tygodniu, zalały nie tylko ulice i budynki mieszkalne. Problemy ma także klub sportowy Prądniczanka. Klub prosi teraz o pomoc i zbiera fundusze na remont.

Przypomnijmy, potężna nawałnica przetoczyła się przez Kraków w ubiegły czwartek. Mocno padało także w nocy. Miasto w wielu miejscach zostało podtopione. Najgorsza sytuacja była na Bieżanowie. Tam zalane zostały nie tylko ulice, ale też bloki mieszkalne. Akcja służb trwała przez wiele godzin.

Ze skutkami ulewy walczą też krakowskie uczelnie. Zamknięta jest Biblioteka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Straty liczy też Akademia Górniczo-Hutnicza. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Powódź uderzyła też w UJ i AGH. Zalane piwnice i sprzęt techniczny

Powódź w krakowskim Bieżanówie

Okazuje się, że mocno ucierpiał też klub sportowy Prądniczanka. Jak czytamy, woda zniszczyła nie tylko boisko, ale też szatnie, magazyny, sprzęt sportowy i meble. Klub uruchomił zbiórkę w serwisie zrzutka.pl nie tylko na konieczne rzeczy, ale też na usuwanie skutków powodzi. Chce również zabezpieczyć się przed ewentualną kolejną nawałnicą.

"Muł i błoto zalega nasze pomieszczenia szatniowe, parking i magazyny... Chcemy kupić potrzebny sprzęt do usuwania skutków tego zdarzenia ale i zabezpieczyć się przed ewentualnościami powtórki. Potrzebujemy pompę spalinową aby szybko wypompować wodę, meble, sprzęt sportowy. Chcemy wybudować specjalne grodzie które w przypadku obfitych opadów zablokują dostęp wody do magazynów i pozostałych pomieszczeń. Musimy odtworzyć kostkę brukową na naszym parkingu oraz zakupić worki z piaskiem na wypadek powtórki sytuacji. Potrzeb mamy naprawdę sporo"

Źródło: Ulewa zalała szatnie i sprzęt sportowy Prądniczanki. Klub prosi o pomoc!