Ubrania

i

Autor: congerdesign/Pixabay/cc0 Będzie wymiana ubrań i zabawy dla najmłodszych

Ubrania... w Hucie. To kolejna akcja zero waste!

2023-11-08 20:03

To kolejna miejska akcja w duchu zero waste. Nowohuckie społeczniczki ruszyły z projektem "Ubrania w Hucie". Doradzają jak przerobić za ciasne spodnie, podpowiadają gdzie wymieniać się garderobą i przypominają jaki potencjał mają małe zakłady krawieckie na terenie dzielnicy, ale nie tylko!

Kraków. Czym jest projekt Ubrania w Hucie?

W tym projekcie Fundacja Kultura i Miejsce chce zainspirować Mieszkanki i Mieszkańców Nowej Huty do przerabiania, naprawiania, oddawania i wymiany ubrań. Przypomni o potencjale, jakim są małe zakłady krawieckie, dostępne pracownie z maszynami do szycia, miejsca wymiany ubrań. A przede wszystkim - kreatywni projektanci, krawcowe i stylistki.

- Ze spodni, które są dobre i których już nie nosimy, bo na przykład już się w nie nie mieścimy, można je oddać. Można je samodzielnie przerobić. Są miejsca, jeśli tylko mamy dobre chęci i cierpliwość, gdzie można ubrania przerabiać samemu- mówi Anna Miodyńska z fundacji Kultura i Miejsce.

Pod koniec miesiąca pojawi się też przewodnik po "Ubraniach w Hucie" w wersji elektronicznej:

- Będzie można w nim znaleźć nie tylko adresy krawcowych, ale także opisy tych zakładów. Będą też przedstawieni ludzie, które zajmują się ubraniami w szerokim tego słowa znaczeniu. Zatem będzie mapa, będą przedstawione osoby i miejsca. Będą też w tym przewodniku inspiracje - wyjaśnia Miodyńska.

Więcej informacji i wskazówek jak dać drugie życie ubraniom można znaleźć także w mediach społecznościowych fundacji "Kultura i Miejsce".

Ta dziewczyna ma głos jak sanah!

Ta niewielka wieś w Małopolsce jest narciarskim rajem. Bez drożyzny i wielkich tłumów

Źródło: Ubrania... w Hucie. To kolejna akcja zero waste w Krakowie!