Tragedia w Wolbromiu. Nie żyje trzech młodych mężczyzn, pod którymi załamał się lód

i

Autor: PAP/Art Service 2

Tragedia w Wolbromiu: weszli na lód za psem. Pod mężczyznami załamał się lód, trzech utonęło

2021-12-14 9:34

Nie żyje trzech młodych mężczyzn, pod którymi w poniedziałek załamał się lód na stawie w Wolbromiu. Przeżył tylko 18-latek - jemu udało się wyjść z wody o własnych siłach. Cała czwórka weszła na bardzo cienki lód za psem. Chciała wyciągnąć z niego zwierzę.

Do tragedii doszło w poniedziałek, 14 grudnia. Czterech mężczyzn w Wolbromiu poszło na spacer z psem. W pewnym momencie zwierzę wbiegło na zamarznięty staw. Mężczyźni, by go ratować, również weszli na lód. Wtedy doszło do tragedii. Pod mężczyznami załamał się lód. Wszyscy wpadli do wody. Jeden z nich samodzielnie wydostał się na brzeg. Reszta nie miała tyle szczęścia.

Wszystkie te trzy osoby, które zostały podjęte z wody, spod powierzchni lodu no niestety nie żyją. Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon - mówi Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej.

Jeden z mężczyzn był długo reanimowany na brzegu ale bezskutecznie. Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej PSP Sebastian Woźniak, trzej mężczyźni wydobyci z wody byli w wieku 19, 24 i 28 lat.

Sprawą zajmuje się policja i prokuratura

Tragedia w Wolbromiu, utopili się ratując psa
Sonda
Czy uważasz kulig za bezpieczną zabawę?
Źródło: Tragedia w Wolbromiu: weszli na lód za psem. Pod mężczyznami załamał się lód, trzech utonęło