Tak będą wyglądać podziemne przystanki w ramach Trasy Łagiewnickiej [ZDJĘCIA]

2021-12-08 12:23

Budowa Trasy Łagiewnickiej to nie tylko ułatwienie dla kierowców, ale również dla osób podróżujących komunikacją miejską. Właśnie zaprezentowano wizualizację podziemnego przystanku w tym rejonie. Jak będzie wyglądać?

Wzdłuż Trasy Łagiewnickiej powstaje torowisko tramwajowe, które połączy Kurdwanów i ul. Zakopiańską. Częściowo przebiegać będzie ono w tunelu. Między sanktuarium Bożego Miłosierdzia i sanktuarium św. Jana Pawła II powstanie podziemny przystanek tramwajowy. Położono już tam tory, a teraz rozpoczęły się pracy związane z układaniem krawężników peronowych. Jak zaznaczają władze, "w ramach prac wykończeniowych wprowadzane są ściany ze spieków niepalnych, które mają zabezpieczać pomieszczenie przed rozpraszaniem się ognia." Z przystanku będzie można wyjść lub wyjechać windą na tere w sąsiedztwie mostu Miłosierdzia. Miasto zaprezentowało właśnie wizualizacje nowego przystanku.

Dodajmy, że budowana w ramach Trasy Łagiewnickiej nowa linia tramwajowa ma mieć długość ok. 1,7 km. Na odcinku ok. 700 metrów tramwaje będą przejeżdżać w tunelu między sanktuariami. Na trasie zaplanowano pięć przystanków.

Kolejka po darmowego karpia w Krakowie
Źródło: Tak będą wyglądać podziemne przystanki w ramach Trasy Łagiewnickiej [ZDJĘCIA]