Straż Miejska ostrzega przed złodziejami

i

Autor: Straż Miejska w Poznaniu

Szok! Dwóch mężczyzn zrobiło imprezę na cmentarzu. Hałasowali i pili alkohol

2021-11-02 15:14

Straż Miejska Krakowa podsumowała działania w ubiegły weekend. Niestety nie oby się bez interwencji. W trakcie jednej z nich strażnicy natknęli się na dwóch mężczyzn, którzy imprezowali na cmentarzu.

W trakcie długiego weekendu (od 30 października do 1 listopada) w patrolach w Krakowie brało udział 302 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Patrole szczególną uwagę zwracały przede wszystkim na bezpieczeństwo na cmentarzach, łamanie przepisów ruchu drogowego, osoby handlujące bez zezwoleń, kieszonkowców, akty wandalizmu, nietrzeźwych oraz spożywających alkohol.

Jak podała Straż Miejska Krakowa, ujawniono łącznie 153 wykroczenia. Nałożono 62 mandaty na łączną kwotę 8120 zł. Sporządzono też pięć wniosków o ukaranie do sądu. Pouczono 86 osób.

Nowy mural w centrum Szczecina upamiętnia twórczość Stanisława Lema

Jedną z poważniejszych interwencji odbyła się na cmentarzu Batowickim. Tam dwóch mężczyzn siedząc na nagrobku, spożywało alkohol, głośno się przy tym zachowując. Jeden z nich otrzymał dwa mandaty na łączną kwotę 600 zł. Przeciwko drugiemu skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Oprócz pilnowania porządku Straż Miejska wskazywała również osobom odwiedzającym cmentarze miejsca parkingowe, przystanki komunikacji miejskiej, pomagała w poszukiwaniu dzieci, które zgubiły się w tłumie, a także udzielała pierwszej pomocy przedmedycznej.

Krakowscy mistrzowie parkowania

Źródło: Szok! Dwóch mężczyzn zrobiło imprezę na cmentarzu. Hałasowali i pili alkohol