Szczepienie koronawirus

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Kampus Production z Pexels

Szczepienia przeciwko COVID w Krakowie i w Małopolsce. Gdzie zaszczepić się w weekend?

2021-08-13 15:01

Weekendowa akcja szczepień ponownie odbędzie się w ten weekend. Preparat przeciwko COVID-19 będzie można przyjąć m.in. w Krakowie i Zakopanem. Postawione tam zostaną mobilne punkty szczepień. Gdzie dokładnie się znajdą? Gdzie można zaszczepić się w weekend w Krakowie i w Małopolsce? Sprawdźcie w naszym materiale.

Z danych resortu zdrowia wynika, że wśród 3 mln zaszczepionych Małopolan ok. 1,4 mln jest w pełni zaszczepionych. W czwartek w regionie podano 2,9 tys. zastrzyków.

Z informacji PAP wynika, że z powodu braku zainteresowania szczepieniami, zamykane są kolejne stacjonarne punkty, m.in. nie działa już żaden z dwóch punktów w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Protest w Szczecinie po przegłosowaniu ustawy "Lex TVN"

Aby zachęcić do szczepień, województwo i samorządy organizują kolejne akcje weekendowe. W ich ramach mobilne punkty z jednorazowymi preparatami Johnson & Johnson docierają w miejsc rekreacji, na dożynki, jarmarki, do parków, do centrów kultury, a także na tereny przy kościołach.

W sobotę akcja szczepień odbędzie się m.in. na Rynku w Nowym Targu, a w sobotę i niedzielę w parku im. Henryka Jordana w Krakowie, na Rynku w Nowym Wiśniczu i w Zakopanem podczas Festiwalu Ziem Górskich.

Sonda
Czy posiadasz "paszport covidowy"?
Źródło: Szczepienia przeciwko COVID w Krakowie i w Małopolsce. Gdzie zaszczepić się w weekend?