Szafa Komiksowa

i

Autor: A.W.

Szafa Komiksowa ma już rok!

2023-11-16 12:33

Szafa Komiksowa świętuje pierwsze urodziny. Równo rok temu w centrum Krakowa pojawiła się wyjątkowa biblioteczka do dzielenia się komiksami. Miejsce jej postawienia jest nieprzypadkowe - to skwer im. Papcia Chmiela, autora kultowej serii komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek".

To jedyna w swoim rodzaju biblioteczka do dzielenia się komiksami. Każdy może wziąć wybraną pozycję lub wzbogacić witrynę o przyniesiony przez siebie tytuł. Za projekt odpowiedzialny jest Zarząd Zieleni Miejskiej i Stowarzyszenie Pamięci Papcia Chmiela.

Po prostu jest to szafa, przystosowana do tego, aby stała w przestrzeni miejskiej, jest trwała i odporna na różne warunki atmosferyczne. Każdy może przyjść, pożyczyć taką książkę czy komiks lub po prostu przynieść swoje zasoby - mówi Łukasz Pawlik z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na półkach można znaleźć historie takich bohaterów jak Kajko i Kokosz czy Binio Bill. Okazuje się, że komiksy mają wiele zalet:

Papcio Chmiel tworzył z jednej strony dla rozrywki, z drugiej dla warstwy edukacyjnej. W każdym komiksie był poruszany inny wątek, było ratowanie zabytków, była podróż w Bieszczady, lekcja geografii. Zatem mamy tę warstwę rozrywkową i edukacyjną - przekonuje Piotr Furmanek ze Stowarzyszenia Pamięci Papcia Chmiela.

Jedyna w swoim rodzaju biblioteczka znajduje się w parku kieszonkowym u zbiegu alei Focha i ul. Królowej Jadwigi.

QUIZ. Ta miejscowość istnieje, czy ją wymyśliliśmy? Możesz się zaskoczyć! Wynik 5/10 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 10
Czy istnieje miejscowość Owsianka?
Krystian Ochman ujawnia swój Testament! Tytułowa piosenka może być hitem!
Źródło: Szafa Komiksowa ma już rok!