Połowa sierpnia, a w Polsce pada śnieg! To nie żarty. Czy lato już nie wróci?

i

Autor: Pixaby Połowa sierpnia, a w Polsce pada śnieg! To nie żarty. Czy lato już nie wróci?

Połowa sierpnia, a w Polsce pada śnieg! To nie żarty. Czy to mocna zapowiedź jesieni? [WIDEO]

2021-08-18 10:12

Śnieg w środku lata? Tak, takie rzeczy dzieją się też w Polsce. Chłodny front, który pojawił się ostatnio w naszym kraju, przyniósł spore zmiany w pogodzie. Temperatura mocno spadła, pojawiły się też opady śniegu.

Śnieg padał w Tatrach 18.08.2021. Na Kasprowym Wierchu tylko 3 stopnie Celsjusza

Czy to koniec upalnego i słonecznego lata? Poniedziałkowe nawałnice w Polsce przyniosły totalne załamanie pogody. Temperatura spadła nawet o ponad 10 stopni. Niebo przykryte zostało chmurami, mocno padał też deszcz. Okazuje się, że to jednak nie wszystko. W Tatrach pojawił się śnieg! Drobne płatki zaobserwowano na szlaku na Granaty. Nagranie padającego białego puchu opublikował na Facebooku profil Aktualne warunki w górach. Zobaczcie.

W górach panują trudne warunki. Temperatura na Kasprowym Wierchu wynosiła dziś rano zaledwie 3 stopnie Celsjusza. W Dolinie Chochołowskiej wynosi około 9 stopni. W Zakopanem maksymalnie na termometrach zobaczymy dziś 16 kresek.

Szlaki są mokre i śląskie. Na odcinkach leśnych zalega błoto oraz występują kałuże. Dodatkowym utrudnieniem wysoko w górach jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie.

Fatalne skutki burzy w Warszawie

Śnieg w Tatrach. Czy to koniec lata?

Na szczęście opady śniegu w Tatrach nie zwiastują jeszcze powitania zimy. W kolejnych dniach temperatura wzrośnie. W weekend w Zakopanem powinna przekroczyć 20 stopni Celsjusza. Jednak trzeba już liczyć się z tym, że nocami temperatury w najwyższych partiach gór nie będą już wysokie.

Źródło: Połowa sierpnia, a w Polsce pada śnieg! To nie żarty. Czy to mocna zapowiedź jesieni? [WIDEO]