Smog.

i

Autor: pixabay.com Smog w Krakowie 13.13.2021

Kraków się dusi! Miasto przykrył smog, powietrze jest dramatyczne!

2021-12-13 8:27

Dziś lepiej nie wychodzić na zewnątrz i nie oddychać pełną piersią. Powietrze w Krakowie jest fatalne, normy zostały przekroczone o kilkaset procent. Stolica Małopolski w tym momencie znajduje się na 10. miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie.

Smog w Krakowie dziś: 13.12.2021

W nowy grudniowy tydzień wchodzimy z... fatalnym powietrzem w mieście. Od rana normy zanieczyszczenia powietrza w Krakowie są mocno przekroczone - nawet o kilkaset procent. Najgorzej jest m.in. na Alejach Trzech Wieszczów, na Salwatorze, a nawet w ścisłym centrum - na ul. Szpitalnej. Ciężko oddycha się też w Radziszowie, Zabierzowie czy Rząsce. Kraków jest w tym momencie na 10 miejscu wśród miast na świecie, gdzie powietrze jest najgorsze.

Dodajmy, że to już kolejny dzień z bardzo złym powietrzem w Krakowie. W minioną sobotę z tego powodu w mieście obowiązywała darmowa komunikacja miejska.

Smog w Krakowie dziś: 13.12.2021

i

Autor: screen airly Smog w Krakowie dziś: 13.12.2021
Kolejka po darmowego karpia w Krakowie

Smog w Krakowie. Jak się chronić?

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze, powinny podjąć następujące środki ostrożności:

  • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń;
  • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń;
  • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy.
Źródło: Kraków się dusi! Miasto przykrył smog, powietrze jest dramatyczne!