mpk kraków

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Smog dusi mieszkańców Krakowa. We wtorek znów darmowa komunikacja!

2021-12-13 13:49

Fatalne powietrze w Krakowie sprawiło, że we wtorek, 14 grudnia komunikacja miejska znów będzie bezpłatna. Usługa obowiązywać będzie na terenie stolicy Małopolski oraz gmin sąsiadujących, do których kursują autobusy aglomeracyjne.

Poniedziałek przywitał nas fatalnym powietrzem w Krakowie oraz okolicznych miejscowościach. Normy zanieczyszczenia powietrza zostały przekroczone o kilkaset procent. Jak pokazywała strona Airly stolica Małopolski świeciła się czerwono-fioletowe.

Smog w Krakowie dziś: 13.12.2021

i

Autor: screen airly Smog w Krakowie dziś: 13.12.2021
Pożar przy ul. Słocińskiej w Rzeszowie

W mieście został też ogłoszony II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza.

Do północy obowiązuje drugi stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM 10 - czytamy w komunikacie miasta.

Niestety wtorek, 14 grudnia również zapowiada się ciężko dla płuc mieszkańców Krakowa. W związku z tym obowiązywać będzie darmowa komunikacja miejska.

Jak podaje Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMiGW we wtorek, 14 grudnia istnieje duże prawdopodobieństwo przekroczenia dopuszczalnego poziomu średniego dobowego stężenia pyłów PM10 (50µg/m3) na znacznym obszarze miasta - czytamy na stronie UMK.

Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Bezpłatna komunikacja zostaje wprowadzona we wtorek, 14 grudnia, w godzinach od 00.00 do 24.00 - podaje UMK.

Sonda
Czy przez smog Twój organizm czuje się gorzej?
Źródło: Smog dusi mieszkańców Krakowa. We wtorek znów darmowa komunikacja!