Najpierw ukradli quada, potem zgłosili, że go znaleźli

i

Autor: KMP Białystok Najpierw ukradli quada, potem zgłosili, że go znaleźli

Sceny jak z filmu! Okradli sklep, uciekając wbiegli do przypadkowego samochodu. Autem kierował 16-latek

2021-11-12 14:03

Sceny jak z filmu miały miejsce w Jordanowie. Ze sklepu przy ulicy Rynek wybiegło dwóch mężczyzn. Chwilę wcześniej wykorzystali nieuwagę pracowników popularnego sklepu i zabrali pieniądze z kasy. Policjanci zatrzymali samochód, którym uciekli. Kierowcą okazał się 16-latek! W dodatku w aucie znaleziono narkotyki i naboje do broni.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów popularnej sieci, mieszczącego się przy ulicy Rynek. Ze sklepu uciekło dwóch złodziei, którzy wykorzystując nieuwagę pracownika, ukradło pieniądze z kasy. Niedługo po zgłoszeniu policjanci zauważyli w Jordanowie samochód marki Mitsubishi, w którym na miejscu pasażerów siedziało dwóch poszukiwanych  przez nich mężczyzn. Okazało się, że sprawcy kradzieży to 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego oraz 31-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Kierowcą okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który przypadkowo zabrał złodziei do samochodu.

CZYTAJ TAKŻE: Remont torowiska na ul. Grzegórzeckiej. Będą zmiany w kursowaniu tramwajów [ROZKŁAD JAZDY]

Uciekali samochodem, którym kierował 16-latek

Jak ustalili policjanci, 16-latek nie powinien siadać za kierownicą. Zachowanie na miejscu kontroli drogowej nastolatka też dawało policjantom dużo do myślenia.  Policjanci znaleźli przy nim susz roślinny, w niewielkiej ilości, który po badaniach okazał się marihuaną, natomiast w kierowanym przez niego samochodzie znaleziono naboje do broni myśliwskiej.

16-latek mógł kierować pod wpływem narkotyków

Kontrola trzeźwości wykazała, że chłopak nie był pod wpływem alkoholu natomiast pozytywny wynik wykazał test na obecność w organizmie narkotyków. W związku z tym nieletniemu pobrano krew do dalszych badań. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.  Pasażerowie samochodu po nocy spędzonej w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej gdzie na podstawie zebranych dowodów, prokurator przedstawił im zarzut: dopuszczenia się kradzieży zuchwałej, za który grozi do 8 lat więzienia.  

Wybuch gazu w Ścinawie.
Źródło: Sceny jak z filmu! Okradli sklep, uciekając wbiegli do przypadkowego samochodu. Autem kierował 16-latek