Mikołajki na PK

i

Autor: A.W. Mikołajki na PK

Ruszyła 36. mikołajowa zbiórka studentów Politechniki Krakowskiej

2023-11-08 19:50

Każdy może zostać świętym Mikołajem. Już po raz 36. studenci Politechniki Krakowskiej zbierają pieniądze na prezenty dla dzieci z domów dziecka. Do 29 listopada można ich spotkać przy budynkach uczelni przy ul. Warszawskiej.

Studenci zbierają dla dzieci z domów dziecka. Jak wspomóc zbiórkę?

W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowało się aż 111 studenckich wolontariuszy. Przez miesiąc  do 6 grudnia studenci będą zbierać środki finansowe i dary rzeczowe na prezenty dla podopiecznych 11 ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa i okolic. W poniedziałek już pierwsze datki trafiły do puszek. Mikołajową akcję studentów może wspomóc każdy chętny.

- W tym roku mamy rekord liczby wolontariuszy, którzy włączają się w tę akcję. W zeszłym roku zaś ustaliliśmy rekord zebranych funduszy i myślę, że w tym roku będzie podobnie, bo zainteresowanie jest bardzo duże - mówi prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej.

Dzięki tegorocznej zbiórce prezenty otrzyma blisko 130 dzieci z 10 małopolskich ośrodków, m.in. z Bochni, Wieliczki i Krakowa. Ich potrzeby są różne.

- Dla wielu młodszych podopiecznych ważną rolę i miłym gestem jest wręczenie zabawek. Są lalki, klocki i gry plaszowe. Zaś w przypadku starszych dajemy dowolność zakupu. Na przykład kupujemy dla nich vouchery- mówi studentka Kinga Wojciechowska, koordynatorka akcji.

Zbiórkę mikołajową można wesprzeć także online lub kupując konkretny prezent z listy dostępnej w mediach społecznościowych zbiórki "Studenci Dzieciom". W ubiegłym roku udało się zebrać 62 tysiące złotych.

Rolnik szuka żony: Jak mieszka Darek Machałowski?

W tym małopolskim uzdrowisku leczą głównie dzieci. To jedyne takie miejsce w Polsce

Źródło: Ruszyła 36. mikołajowa zbiórka studentów Politechniki Krakowskiej. Każdy może zostać Świętym Mikołajem!