Skrzyżowanie Sołtysowskiej i Centralnej

i

Autor: Kuba Kusy

Rusza budowa ronda na styku ulic Sołtysowskiej i Centralnej

2021-08-19 16:55

Po wielu latach zapowiedzi i nieskończonych przepychankach urzędników z deweloperem rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Sołtysowskiej i Centralnej. Mieszkańcy cieszą, ale i obawiają gigantycznych utrudnień.

Prace będą prowadzone etapami. Mieszkańcy Łęgu muszą się spodziewać sporych utrudnień. Będą przewężenia i ruch wahadłowy. Niewykluczone jest też zamknięcie ulicy Centralnej.

Piekło zamarzło! Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Sołtysowskiej i Centralnej:

Dzisiaj będą się tam pojawiali pracownicy, pierwszy pomiary, pierwsze przymiarki, od soboty będą wchodzili już w teren. Prace będą wykonywane na razie głównie na zieleńcach, ale jeszcze przed końcem wakacji wejdą z pracami na samą jezdnię i będziemy mieli tam przewężenia. Na razie zamknięcia nie będą potrzebne, czekamy na dokładną rozpiskę ze strony partnera realizującego rondo. Będziemy starali się jeszcze przed wszystkimi zmianami, które wejdą w życie rozesłać do okolicznych mieszkańców informację o tym, czego się spodziewać - zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. 

Mieszkańcy osiedli przy ul. Sołtysowskiej cieszą się, że prace w końcu ruszają, obawiają się jednak, paraliżu komunikacyjnego w tym miejscu. 

Będą straszne i okrutne utrudnienia, tym bardziej, że kończą się się wakacje i rozpoczyna się rok szkolny, więc sytuacja się pogorszy. Trudno stwierdzić czy korki mogą być większe niż teraz, bo rano, przed godz. 8.00 Sołtysowska stoi cała. Pozostaje nam wyjazd w drugą stronę, koło ciepłowni i do Nowohuckiej, natomiast dzieci do szkoły będą chodziły na nogach - mówią. 

Anna Moksa, przewodnicząca Rady Dzielnicy XIV Czyżyny informuje, że widmo poważnych utrudnień jest jak najbardziej realne. 

Rozmawiałam z przedstawicielem dewelopera i wiem, że w związku z przeniesieniem rurociągu "Raba" będzie zamknięta część ul. Sołtysowskiej, ruch będzie jednopasmowy, a następnie będzie całkowicie zamknięta ul. Centralna - mówi.

Zgodnie z zapowiedziami urzędników, prace w tym miejscu mają się zakończyć wiosną przyszłego roku.

Sonda
Czy szeregowi urzędnicy powinni zarabiać więcej?
Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity
Źródło: Rusza budowa ronda na styku ulic Sołtysowskiej i Centralnej. Będą przewężenia i ruch wahadłowy