Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

i

Autor: Łukasz Gągulski

Rozmowy ostatniej szansy w sprawie Igrzysk Europejskich 2023

2021-11-03 16:47

Prezydent Krakowa chce dać rządowi ostatnią szansę na rozmowy w sprawie finansowania inwestycji powiązanych z Igrzyskami Europejskimi w 2023 roku. W środę (03.11) Jacek Majchrowski miał ogłosić decyzję o tym, czy miasto włączy się w organizację wydarzenia, czy też nie. Zobowiązali go do tego radni w specjalnej uchwale.

Żadne deklaracje jednak nie padły, bo w piątek (05.11) na rozmowy do Warszawy wybierają się jego zastępcy.

Spodziewam się, że może zostaną zaakceptowane te warunki, które pozwolą nam na organizację igrzysk. Chcemy zdjąć rządowi z głowy cały problem. Mówimy tak - zostały wymienione i zaakceptowane przez rząd pewne inwestycje, one mają pewne koszty, przekażcie nam to w formie pieniężnej, my to sobie sami zrobimy a wy się nie wtrącajcie - mówi Jacek Majchrowski.

Radni nie kryją zdumienia postawą prezydenta. Michał Starobrat z Koalicji Obywatelskiej ironizuje, że podobnych rozmów ostatniej szansy było już wiele. 

To markowanie i gra na czas. Odczuwam podskórnie, że tych zabezpieczeń nie dostaniemy. Wielki szacunek do pana prezydenta, że chroni tego, co na początku powiedział, że Kraków nie dołoży ani jednej złotówki - stwierdza. 

W ramach pozasportowych inwestycji, których finansowanie miałby zagwarantować Krakowowi rząd znalazły się między innymi zakup 60 nowych tramwajów Lajkonik 2, rozbudowa ul. Okulickiego czy budowa Trasy Balickiej. 

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Czy rozpoznasz polskie miasto po starówce?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Jakie to miasto?
Źródło: Rozmowy ostatniej szansy w sprawie Igrzysk Europejskich 2023