ciuchcia

i

Autor: Kuba Kusy

Przedszkole na os. Tysiąclecia zbiera pieniądze na remont zabytkowej ciuchci

2021-08-30 15:40

Ponad 5 tys. zł. To koszt renowacji ciuchci zdobiącej podwórko Przedszkola nr 148 na os. Tysiąclecia. Czterdzieści lat temu kolorową lokomotywę przekazali przedszkolakom krakowscy hutnicy.

Dziś jej stan pozostawia wiele do życzenia. Metalowa konstrukcja jest mocno skorodowana, a z drewnianej, butwiejącej gdzieniegdzie budki farba odchodzi całymi płatami. Ponieważ placówki nie stać na kapitalny remont pojazdu, sprawę w swoje ręce postanowiła wziąć rada rodziców, która przy wsparciu dyrekcji założyła zbiórkę publiczną.

Ogromne pieniążki w to muszą wejść, cała wykonana jest z metalu, te elementy trzeba będzie wymieniać, dospawać, więc tych funduszy potrzeba bardzo dużo. Nie mamy górnej granicy, liczymy na dobre serca wszystkich rodziców - mówi Bożena Rutkowska, dyrektor placówki. 

Pani Katarzyna, mama dwójki przedszkolaków przekonuje, że ciuchcia stała się dla okolicy prawdziwym symbolem jakości.

Ciuchcia

i

Autor: Kuba Kusy

To przedszkole od wielu lat jest sławne z tego, że ta ciuchcia stoi przed jego budynkiem. Być może jego numer jest nierozpoznawalny, ale "przedszkole z ciuchcią" uchodzi za bardzo dobre. Moja starsza córka jest już w grupie piątej, uwielbia tu spędzać czas i dzięki temu także młodszy od niej syn zechciał tutaj przyjść - stwierdza.

Do tej pory na konto zbiórki wpłynęło 800 zł. Bożena Rutkowska liczy, że wsparcia udzielą rodzice kolejnych roczników przedszkolaków.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

QUIZ. Takie błędy popełnia wielu Polaków. Też jesteś wśród nich?

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawne stwierdzenie:
Źródło: Przedszkole na os. Tysiąclecia zbiera pieniądze na remont zabytkowej ciuchci