Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem

i

Autor: Pixaby Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem

Pogoda na dziś. Przez Kraków i Małopolskę przejdą burze z gradem. IMGW wydał alerty I i II stopnia [16.08.2021]

2021-08-16 11:01

W poniedziałek, 16 sierpnia nie zapomnijcie o parasolach! Czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Pojawią się burze z gradem, intensywne opady deszczu oraz mocne porywy wiatru. IMGW wydał alerty I i II stopnia dla Krakowa i Małopolski.

Pogoda na dziś. Przez Kraków przejdą burze z gradem. IMGW wydał alert II stopnia [16.08.2021]

Po kilku bardzo ciepłych dniach czeka nas ogromna zmiana w pogodzie. Nad Polskę nadciąga gwałtowny front, który przyniesie duże zmiany. W ciągu najbliższych godzin niego przykryte zostanie ciemnymi chmurami. Pojawią się opady deszczu, a nawet gradu. Mocno też powieje. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia. Te dotyczą burz oraz upałów.

Mieszkańcy Krakowa muszą bowiem przygotować się na wysokie temperatury - od 28 do 31 stopni Celsjusza. W nocy do 19 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku, 16 sierpnia do godziny 17.00.

Rozkręciliśmy PianaParty na FestFestivalu!

Oprócz tego, jak wspominaliśmy, wystąpią też gwałtowne zjawiska pogodowe.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od 12.00 do 21.00 w poniedziałek, 16 sierpnia. Jak podaje IMGW: "Po zakończeniu ważności ostrzeżenia na burze z gradem przewidywane wydanie ostrzeżenia na intensywne opady deszczu z burzami".

Źródło: Pogoda na dziś. Przez Kraków i Małopolskę przejdą burze z gradem. IMGW wydał alerty I i II stopnia [16.08.2021]