Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Jaka będzie pogoda?

i

Autor: pexels Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Jaka będzie pogoda? Czy spadnie śnieg na Święta?

Na tę wiadomość czekaliśmy! Śnieg ma spaść na Boże Narodzenie! Biały puch pojawi się w TYCH regionach

2021-11-29 13:54

Śnieg na Boże Narodzenie 2021? O opadach białego puchu w tym okresie marzy spora część osób. Mamy dobre informacje! Wszystko wskazuje na to, że dwa regiony Polski będą cieszyć się śniegiem na Święta Bożego Narodzenia. O której chodzi? Więcej dowiecie się w naszym materiale.

Spis treści

  1. Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Jaka będzie pogoda?
  2. Boże Narodzenie 2021. Czy będzie padać śnieg na Święta Bożego Narodzenia?

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Jaka będzie pogoda?

Końcówka listopada przywitała nas mocnym spadkiem temperatury oraz intensywnymi opadami śniegu. W miniony weekend w województwach dolnośląskim, śląskim oraz południowej części woj. małopolskiego spadło nawet do 15 centymetrów śniegu. W górach zapanowała iście zimowa aura. Wiele osób cieszy ten napływ zimy, ale jednocześnie rodzi wiele pytań. Czy taka aura utrzyma się do Świąt Bożego Narodzenia? Lub inaczej: czy w tym okresie również możemy liczyć na mróz i opady śniegu? Dla stęsknionych "białych Świąt" mamy dobre informacje!

Wielkie ściganie w lodowatej Brdzie! Za nami Ice Swimming Festival

Boże Narodzenie 2021. Czy będzie padać śnieg na Święta Bożego Narodzenia?

Ostatnio gościem programu "Newsroom" w Wirtualnej Polsce był Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przeanalizował prognozę długoterminową, która obejmuje również okres świąteczny. Jak zaznaczył, wiele wskazuje na to, że w Boże Narodzenie 2021 w wielu miejscach spanie śnieg!

Mamy 70 proc. prawdopodobieństwa, że we wschodniej i południowej części kraju będzie śnieg, około 50 proc. w centrum, a na zachodzie i północy kraju około 40 proc. prawdopodobieństwa - mówił w programie "Newsroom" WP Grzegorz Walijewski z IMGW.

To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy od wielu lat wyczekują białego puchu w świątecznym okresie. Być może w tym roku w Boże Narodzenie spadnie w końcu śnieg.

Patrząc na miesiąc do przodu ja jestem pełen optymizmu analizując prognozy długoterminowe - dodał Walijewski.

Przypomnijmy jednak, że długoterminowe prognozy pogody nie zawsze się sprawdzają. IMGW już na początku września informował, że śnieg na Święta Bożego Narodzenia 2021 jest bardzo możliwe. Więcej pisaliśmy tutaj:

Czekają nas BIAŁE ŚWIĘTA pierwszy raz od lat?! Zobacz długoterminową prognozę pogody na grudzień 2021

Źródło: Na tę wiadomość czekaliśmy! Śnieg ma spaść na Boże Narodzenie! Biały puch pojawi się w TYCH regionach