Wizualizacja Domu Superbohaterów

i

Autor: Fundacja im. Jacka i Piotra Michalskich

Pod Krakowem powstaje Dom Superbohaterów

2021-12-29 19:36

To ma być dom dziecka inny niż wszystkie. W podkrakowskich Janowicach powstaje Dom Superbohaterów. Ma w nim zamieszkać ośmioro dzieci pozbawionych własnego domu rodzinnego.

Fundacja im. Jacka i Piotra Michalskich, odpowiedzialna za realizację projektu poszukuje teraz rodziny zastępczej, która podejmie się prowadzenia domu. 

To oczywiście muszą być osoby przeszkolone, muszą mieć odpowiednie kwalifikacje, certyfikaty, żeby taki dom prowadzić, oczywiście nasza Fundacja daje w tym duże wsparcie. Ale przede wszystkim to kwestia charakteru tych osób, oczekujemy, że te osoby będą otwarte. Chcemy, żeby chwały tez nie tylko otrzymywać tę pomoc, ale też dawać z siebie, chcemy też, żeby dzieci w tym domu były nastawione na dawanie - mówi prezeska fundacji, Ewa Olechowska. 

Wioletta Matejczyk z krakowskiego MOPS-u przyznaje, że znalezienie prowadzących Dom Superbohaterów nie będzie należało do najłatwiejszych.  

Mamy 56 rodzin zawodowych, to cały czas za mało, pomimo, że Kraków jest liderem w zakresie pieczy zastępczej, zwłaszcza rodzinnej. Rodzin jest niby sporo, ale to wciąż za mało - wyjaśnia. 

Rekrutacja rodzin zastępczych potrwa około pół roku. Zgłaszać się mogą zarówno osoby, które już zajmują się pieczą zastępczą, jak i ci, którzy dopiero o niej myślą. A szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie Fundacji.

Poradnik Zdrowie: cienie i blaski social mediów

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?
Źródło: Pod Krakowem powstaje Dom Superbohaterów