Piknik Z psem weselej

i

Autor: materiały prasowe Fundacji Człowiek dla Zwierząt

Piknik "Z psem weselej". Już wkrótce!

2023-09-30 10:31

To kolejna okazja aby zaadoptować zwierzaka, ale nie tylko! W tę niedzielę w Dworku Białoprądnickim odbędzie się piknik dla zwierząt "Z psem weselej". To także szansa aby spotkać się z weterynarzem i behawiorystą.

Kraków. Piknik "Z psem weselej" odbędzie się w Dworku Białoprądnickim

Trening psiego nosa, konsultacje z weterynarzem i warsztaty z szycia zabawki. To także okazja do zaadoptowania zwierzaka. Już w tę niedzielę, 1 października, odbędzie piknik dla miłośników zwierząt — "Z psem weselej". Piknik odbędzie się w godzinach od 10:30 do 15 w plenerze Dworku Białoprądnickiego. Wstęp jest wolny.

— W Dworku Białoprądnickim będzie czekało sporo bezdomnych zwierzaków. Będą to psy i koty, które są pod opieką wielu fundacji, w tym m.in. z La Fauny i Przyjaciół Konia Petrusa. Będzie można każdego zwierzaka poznać, zebrać komplet informacji nt. jego zdrowia, charakteru i potrzeb, tak aby podjąć świadomą decyzję o ewentualnym zabraniu zwierzaka do domu — powiedziała Marta Bartula-Toch z fundacji Człowiek dla Zwierząt.

Piknik "Z psem weselej". Jakie atrakcje znalazły się w programie?

W programie zaplanowano także prelekcje z ekspertami nt. profilaktyki zdrowia zwierzaków, bezpłatne chipowanie psów oraz liczne niespodzianki dla najmłodszych. Podczas prelekcji będzie można się dowiedzieć, czy raka można wyleczyć oraz jak pomóc czworonożnemu przyjacielowi w bólu i chorobie. Podopieczni Stowarzyszenia Integracji, oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus”, zaproszą Was do wspólnego robienia mat węchowych i szarpaków.

— Będą zabawy z harcerzami, biegi dla najmłodszych. Dla dorosłych są także przeznaczone prelekcje z lekarzami weterynarii o profilaktyce zdrowia zwierząt. Można porozmawiać z lekarzami oraz behawiorystami — dodała organizatorka.

QUIZ. Wisława Szymborska 27 lat temu dostała Nagrodę Nobla. Co ma wspólnego z Korą i Sanah?

Pytanie 1 z 10
Która polska wokalistka zasłynęła ostatnio piosenką z tekstem wiersza Wisławy Szymborkiej "Nic dwa razy"?
Kozacza Góra w Gdańsku
Źródło: Piknik "Z psem weselej" odbędzie się w Krakowie. Będzie okazja, aby zaadoptować czworonożnego przyjaciela