Kraków: Tramwaje w końcu wrócą na Stradom. Krakowska nadal rozgrzebana

i

Autor: ZDMK

Ostatnie światła na ul. Dietla do likwidacji?

2021-11-10 17:38

Czy ze skrzyżowania ulic Dietla, Krakowskiej i Stradomskiej zniknie sygnalizacja świetlna? Takie rozwiązanie rozważają miejscy urzędnicy. Wspomniane skrzyżowanie jest jedynym na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ronda Grzegórzeckiego, na którym zachowały się światła.

Zdaniem Łukasza Grygi, Miejskiego Inżyniera Ruchu, wcześniejsze zmiany poprawiły przepustowość i skróciły czas przejazdu komunikacji miejskiej. Tym razem ma być podobnie. 

Dzięki wcześniejszym zmianom na całym ciągu - od ronda Grunwaldzkiego do ronda Grzegórzeckiego - udało się skrócić przejazd o minutę. Problem stanowi przejazd poprzeczy od strony ul. Stradomskiej w ul. Krakowską i w przeciwną stronę, gdzie nie da się zapewnić priorytetu i nie da się tego zrobić inaczej, niż wyłączając sygnalizację - mówi. 

Dodaje, że czas przejazdu tramwajów mógłby, według szacunków skrócić się o kolejną minutę. 

Kierowcy tym razem dalecy są od krytyki urzędników. Przyznają, że likwidacja sygnalizacji w innych miejscach upłynniła ruch. 

Nie ma jazdy na wprost ze Stradomskiej w Krakowską, myślę, że będzie lepiej. Odkąd wyłączyli w innych miejscach jest dużo lepiej. am na Dunajewskiego, róg Karmelickiej świateł nie ma i jest lux. Jeździ się elegancko. To usprawni ruch, nie będzie takich korków na odcinku między Sebastiana, a Krakowską i Stradomską - twierdzą. 

Propozycja zmian w tym miejscu będzie jeszcze konsultowana z przedstawicielami Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, policji, Straży Miejskiej i pozostałymi miejskimi jednostkami.

W formie - Dieta wysokobiałkowa

QUIZ. Jakiego koloru masz aurę?

Pytanie 1 z 7
W którym z tych miejsc czujesz się dobrze?
Źródło: Ostatnie światła na ul. Dietla do likwidacji?