AGH

i

Autor: Maciej Talar, KSAF AGH/Wikipedia

Nowa hala sportowa na mapie Krakowa. To własność AGH

2023-11-15 9:26

To obiekt marzeń dla sportowców i drużyn. Akademia Górniczo - Hutnicza doczekała się nowej, wielofunkcyjnej hali sportowej. Nowy obiekt posłuży zarówno studentom krakowskich uczelni w ramach zajęć wf-u, jak i lokalnej społeczności. To także pole do rozwoju dla sekcji sportowych uczelni: siatkarzy, koszykarzy i piłkarzy ręcznych.

Nowa hala sportowa Akademii Górniczo-Hutniczej już działa. Obiekt charakteryzuje kolorowa elewacja, taras na dachu i nowoczesny sprzęt do treningu sportowego.

W ostatnich latach regularnie powiększamy i modernizujemy naszą infrastrukturę. Podobnie stało się z częścią sportowo-rekreacyjną. W ramach naszej misji i strategii oddajemy do użytku nowoczesny kompleks sportowy z wielofunkcyjną halą sportową. To miejsce nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale również dla wszystkich członków społeczności akademickiej, którzy pragną aktywnie spędzać czas. Nowa hala, wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, będzie miejscem najważniejszych sportowych zmagań – podkreśla prof. Jerzy Lis, Rektor AGH w Krakowie.

Nowy obiekt przy ul. Armii Krajowej 5A wyposażony jest w profesjonalne zaplecze treningowe.

Budynek został zaprojektowany z myślą o wielofunkcyjności, umożliwiając organizację różnorodnych wydarzeń akademickich i sportowych. Jest to miejsce, gdzie członkowie AZS AGH mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe pod czujnym okiem doświadczonych trenerów, a studenci naszej Alma Mater odbywają wygodne zajęcia wychowania fizycznego. Nowy obiekt odpowiada na potrzeby 47 sekcji Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego AGH. Zainteresowanie tą rywalizacją jest tak duże, że dotychczasowa hala przy ul. Piastowskiej nie była w stanie zmieścić kibiców przychodzących na te rozgrywki – dodaje Piotr Biel, Dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH.

Z nowej hali sportowej przy ul. Armii Krajowej może korzystać nawet tysiąc osób jednocześnie. Jej budowa pochłonęła ponad 82 miliony złotych.

Czy pamiętasz serial "Polskie drogi"? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
W jakich latach rozgrywa się akcja serialu?
Miss Polski zachwyca na konkursie Miss Universe. Zdobędzie koronę?
Źródło: Nowa hala sportowa na mapie Krakowa. To własność AGH