Niepołomice: grupa nastolatków ostrzelała dom. Wobec mieszkańców użyli też miotacza gazu łzawiącego

i

Autor: Małopolska Policja Niepołomice: grupa nastolatków ostrzelała dom. Wobec mieszkańców użyli też miotacza gazu łzawiącego

Niepołomice: grupa nastolatków ostrzelała dom. Wobec mieszkańców użyli też miotacza gazu łzawiącego

2021-11-05 11:06

Szokujące sceny w Niepołomicach. Grupa młodych osób ostrzelała dom i mieszkańców z pistoletu na śrut. To jednak jeszcze nie wszystko! Młodociani przestępcy użyli również ręcznego miotacza gazu łzawiącego oraz pistoletu gazowego na metalowe kulki.

Do zdarzenia doszło 23 października ok. godziny 21:30 w Niepołomicach. Policja otrzymała zgłoszenie, że na jednej z ulic w mieście grupa młodych osób wtargnęła na cudzą posesję, gdzie dokonała uszkodzeń okien. Co więcej, gdy domownicy wyszli z domu, zostali potraktowani gazem z ręcznego miotacza. Agresorzy użyli również pistoletu gazowego na metalowe kulki, powodując obrażenia ciała.

Olsztyn. Ukradli Audi A6 z podziemnego garażu. Szuka ich policja

Grupa trzech 16-latków i trzech 17-latków została odnaleziona kilkadziesiąt minut później. Początkowo zaprzeczali, że to oni są sprawcami całego zamieszania. Policja w trakcie przesłuchania znalazła u grupy 4 gazy pieprzowe, pistolet pneumatyczny na metalowe śruty oraz kilkaset kulek. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do miejscowego komisariatu.

Zarzuty postawiono dwóm sprawcom: uszkodzenia budynku oraz spowodowania obrażeń mieszkańców tego domu. Z uwagi na to, że jeden ze sprawców, w chwili popełnienia tego czynu, nie miał ukończonych 17 lat, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Drugi ze sprawców, 17- latek odpowie jako osoba dorosła. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nastolatkowie nie wskazali konkretnego motywu swojego ataku - wszystko wskazuje na to, że była to rozrywka wymyślona w celu zabicia czasu.

Krakowscy mistrzowie parkowania

Źródło: Niepołomice: grupa nastolatków ostrzelała dom. Wobec mieszkańców użyła też miotacza gazu łzawiącego