Michał Probierz

i

Autor: Piotr Kucza Michał Probierz nie jest już trenerem Cracovii

Michał Probierz nie jest już trenerem Cracovii. Klub opuszcza po czterech latach

2021-11-09 13:13

Z dniem 9 listopada Michał Probierz przestał pełnić obowiązki trenera i wiceprezesa ds. sportowych Cracovii. Taką informację podał krakowski klub na swojej stronie internetowej. Przyczyną odejścia Probierza ma być przegrana Pasów w ostatnich derbach z Wisłą Kraków (0:1).

Michał Probierz nie jest już trenerem Cracovii

Informacja na temat odejścia Probierza z Cracovii pojawiła się na stronie i mediach społecznościowych klubu we wtorek, 9 listopada.

Wraz z dniem 9 XI 2021 roku funkcje I Trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii przestał sprawować Michał Probierz. Szkoleniowiec żegna się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce po ponad czterech latach współpracy. Umowa rozwiązana została za porozumieniem stron - czytamy we wpisie na Twitterze.

Otwarty trening curlingu w Krakowie.

Dziękuję Profesorowi Januszowi Filipiakowi za całe wsparcie i zaufanie, na które mogłem liczyć przez cały czas pracy. Dziękuję także Kibicom oraz wszystkim pracownikom Klubu. To był dobry czas, mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze będę miło wspominał te lata - powiedział Probierz podczas konferencji prasowej.

Michał Probierz odchodzi z Cracovii po czterech latach

Michał Probierz trenerem Cracovii został 23 czerwca 2017 roku. Na stanowisku zastąpił Jacka Zielińskiego. W styczniu 2019 roku wszedł do zarządu klubu - odpowiadając za sprawy sportowe.

Probierz prowadził Pasy w 175 spotkaniach. Cracovia dwukrotnie wystąpiła w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Z zespołem zdobył Puchar Polski i Superpuchar.

Źródło: Michał Probierz nie jest już trenerem Cracovii. Klub opuszcza po czterech latach