Marsz dla Izy w Krakowie. Te zdjęcia chwytają za serce! Zobaczcie naszą relację!

2021-11-08 10:47

W miniony weekend w całej Polsce odbyły się protesty pod hasłem "Ani jednej więcej", zorganizowane po tragicznej śmierci 30-letniej Izy. Kobieta zmarła na sepsę w 22. tygodniu ciąży. Marsz dla Izy przeszedł także przez Kraków. Zobaczcie poruszające zdjęcia Daniela Szury.

Kraków, Warszawa, Katowice, Trójmiasto - to tylko niektóre miejsca w Polsce, w których w miniony weekend odbył się protest "Ani jednej więcej". To pokłosie śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Kobieta odeszła w 22. tygodniu ciąży w wyniku wstrząsu septycznego. Lekarze nie zdecydowali się na przeprowadzenie u Izy aborcji, czekali za to obumarcie płodu.

Marsz dla Izy w niedzielę, 7 listopada przeszedł przez Kraków. Protest zgromadził tłumy! Uczestnicy marszu zebrali się na Rynku, a następnie przeszli ul. Franciszkańską obok budynku krakowskiej kurii, aż pod siedzibę PiS. W pamięci pozostaną też zdjęcia ze Skweru Kobiet. Na plakatach pojawiły się m.in. hasła: "To mogłaś być TY", "Strach być w ciąży", "Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną". Zobaczcie naszą relację na zdjęciach Daniela Szury.

Tak wyglądał marsz dla Izy w Krakowie
Źródło: Marsz dla Izy w Krakowie. Te zdjęcia chwytają za serce! Zobaczcie naszą relację! [WIDEO, ZDJĘCIA]