Agnieszka Holland, Małgorzata Wassermann

i

Autor: AKPA, Michał Łepecki Małgorzata Wassermann ostro skrytykowała film "Zielona granica" Agnieszki Holland

Wiadomości

Małgorzata Wassermann zachęca do nagonki na Agnieszkę Holland? Jej słowa szokują

2023-09-22 10:25

Małgorzata Wassermann zajmuje pierwsze na liście do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim nr 13. Obecna posłanka gościła w czwartek, 21 września w programie Gość Radia Zet u Beaty Lubeckiej. Ostro skrytykowała film "Zielona granica" Agnieszki Holland i wypowiedziała także słowa mogące być interpretowane, jako nagonka na reżyserkę. Nawiązała również do hasła przywodzącego na myśl czasy okupacji hitlerowskiej.

Małgorzata Wassermann: "To wstyd i hańba, że Polak potrafił coś takiego zrobić"

W czwartek, 21 września w Kinie Pod Baranami w Krakowie przedpremierowo wyświetlono film "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland opowiadający o sytuacji uchodźców przebywających na granicy polsko-białoruskiej. Pod wejściem do kina zebrali się protestujący z transparentem "Murem za polskim mundurem". Organizatorzy protestu mówili między innymi, że film Holland jest "paszkwilem antypolskim" i wykrzykiwali hasło: "Tylko świnie siedzą w kinie". To ostatnie powtórzyła również kandydatka PiS-u z Krakowa, Małgorzata Wassermann w audycji prowadzonej przez Beatę Lubecką w Radiu Zet 21 września. Na pytanie dziennikarki, czy widziała w całości film, posłanka odpowiedziała, że oglądała jedynie fragmenty w internecie.

- Każde zachowanie "na zewnątrz" to jest oplucie swojego kraju; pokazanie, że jesteśmy gorsi, słabsi, beznadziejni (...). Ludzie za granicą mają takie wyobrażenie, że u nas się morduje ludzi na granicach, pozwala się im umierać z głodu i z zimna, a nasi funkcjonariusze to są bestie w ludzkiej skórze. To jest wstyd i hańba, że Polak potrafił coś podobnego zrobić. Ja nie mam słów, jak można takiego paszkwila nakręcić (...). Należę do tej grupy, która uważa, że tylko świnie siedzą w kinie - powiedziała Małgorzata Wassermann.

Małgorzata Wassermann zachęca do nagonki na Agnieszkę Holland?

Dziennikarka Beata Lubecka zwróciła uwagę, że to wyrażenie niesie ze sobą najgorsze skojarzenia z hitlerowskiej okupacji (wówczas wizyty w kinie uznawano za akt kolaboracji) i skomentowała gorzko: Nie wierzę, że pani to mówi. To jednak nie wszystko. "Jedynka" PiS-u na krakowskiej liście do Sejmu, Małgorzata Wassermann, powiedziała również, że ma nadzieję, że Polacy dadzą jej (Agnieszce Holland) odczuć to, co zrobiła dla wizerunku Polski.

Protest pod Kinem Pod Baranami w Krakowie przed przedpremierowym pokazem filmu Agnieszki Holland "Zielona granica" [GALERIA]

Bartłomiej Sienkiewicz: Policja jest skażona genem autorytaryzmu
Źródło: Małgorzata Wassermann zachęca do nagonki na Agnieszkę Holland? Jej słowa szokują