Limanowa: dziewczynka wchodzi na pasy, a kierowca ani myśli się zatrzymać. O krok od tragedii!

i

Autor: screen Youtube/ Limanowa.in Limanowa: dziewczynka wchodzi na pasy, a kierowca ani myśli się zatrzymać. O krok od tragedii!

Dziewczynka wchodzi na pasy, a kierowca ani myśli się zatrzymać! O krok od tragedii [WIDEO]

2021-11-04 12:34

Szokujące sceny z Limanowej w woj. małopolskim. Mała dziewczynka o mało co nie została potrącona na przejściu dla pieszych. Kierowca nawet się nie zatrzymał. Tragedia była bardzo blisko.

O całej sprawie informuje portal limanowa.in. Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 listopada. Dziewczynka miała wracać ze szkoły i przechodziła przez przejście dla pieszych. Pomimo tego, że znajdowała się na pasach, jeden z kierowców nie zamierzał jej przepuścić. Z impetem wjechał na przejście.

Samochód trącił worek, który dziewczynka trzymała w ręku i... odjechał. Tragedia była bardzo blisko. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Po zdarzeniu szybko opuściła przejście dla pieszych.

Olsztyn. Zatankował, nie zapłacił i odjechał – rozpoznajesz tego mężczyznę?

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerkę samochodową. Ta została umieszczona w innym pojeździe, który wcześniej przepuścił dziewczynkę na pasach. Możecie zobaczyć je poniżej.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2021 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Według nich kierowca ma nie tylko obowiązek przepuścić pieszego na pasach, ale także zatrzymać się, gdy osoba zbliża się do przejścia dla pieszych.

Krakowscy mistrzowie parkowania

Źródło: Dziewczynka wchodzi na pasy, a kierowca ani myśli się zatrzymać! O krok od tragedii [WIDEO]