Policja

i

Autor: Małopolska Policja

Na sygnale

Mężczyzna zginął na miejscu. W Krakowie doszło do dramatycznego potrącenia na jezdni

2023-11-09 8:19

65-letni mężczyzna przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym został potrącony przez samochód osobowy. Mimo prowadzonej reanimacji jego życia nie udało się uratować. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Gdzie doszło do wypadku?

Kraków. Śmiertelne potrącenie pieszego

Do tragicznego wypadku doszło w nocy, 7 listopada. Po godzinie 22:00 dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na ul. Marii Konopnickiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce wynikało, że do zdarzenia doszło, w momencie gdy mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W tym czasie został on potrącony przez samochód osobowy marki Ford. Na miejscu pierwszej pomocy poszkodowanemu udzieliły osoby będące w pobliżu, następnie czynności reanimacyjne kontynuowane były przez wezwane na miejsce służby ratownicze. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować i pieszy zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Funkcjonariusze przebadali kierującego Fordem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało był on trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. Wykonane zostały między innymi oględziny z udziałem biegłego sądowego z zakresu Technicznej i Kryminalistycznej Rekonstrukcji Wypadków Drogowych. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury, które będzie miało na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności wypadku.

O czym należy bezwzględnie pamiętać jesienią i zimą?

Dni stają się coraz krótsze i coraz szybciej zapada zmrok. Nie wszystkie miejsca w mieście są dobrze doświetlone, dlatego należy pamiętać, by przechodzić przez jezdnię tylko w dozwolonych miejscach i najlepiej mieć przy sobie odblaski. Elementy odblaskowe na kurtce, czapce czy butach mogą uratować życie ponieważ sprawiają, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są dla kierowców bardziej widoczni

Jak dawniej wyglądały obchody 11 listopada w Krakowie? Te archiwalne zdjęcia to prawdziwy skarb! [GALERIA]

M jak miłość. Powrót Jacka Mileckiego do życia Marty. Barbara wystąpi przeciwko byłemu zięciowi! Znów będzie przez niego cierpiała?
Źródło: Mężczyzna zginął na miejscu. W Krakowie doszło do dramatycznego potrącenia na jezdni