policja

i

Autor: KMP w Krakowie

Kraków: ponad 500 policjantów pilnowało kibiców podczas meczu Wisła-Legia. Posypały się mandaty

2021-08-31 9:52

Ponad 500 policjantów pilnowało porządku w stolicy Małopolski w niedzielę podczas meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa (1:0). Na stadionie zjawiło się w sumie 21 tysięcy kibiców. Policja wystawiła prawie 40 mandatów. Posypały się też wnioski do sądu o ukaranie.

Mecze pomiędzy Wisłą Kraków, a Legią Warszawa za każdym razem wzbudzają sporo emocji. Konieczne jest zatem odpowiednie zabezpieczenie spotkania, tak by kibice i mieszkańcy stolicy Małopolski czuli się bezpiecznie.

Nie inaczej było w niedzielę, 29 sierpnia. Na trybunach stadionu przy Reymonta zasiadło 21 tysięcy kibiców. Spotkanie przebiegło spokojnie. Na stadionie nie doszło do żadnych zamieszek. Mecz został chwilowo przerwany tylko ze względu na zadymienie, które spowodowały odpalone race.

Remont placu Jana Pawła II

Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 500 policjantów. W trakcie niedzielnego zabezpieczenia policjanci wylegitymowali ponad 100 osób w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami porządkowymi i drogowymi. Nałożyli 36 mandatów, a wobec 41 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, która posiadała przy sobie środki odurzające i ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego.

Sonda
Czy na polskich stadionach jest bezpiecznie?
Źródło: Kraków: ponad 500 policjantów pilnowało kibiców podczas meczu Wisła-Legia. Posypały się mandaty