Festiwal Pierogów w Krakowie już w tym tygodniu

i

Autor: Pixaby Festiwal Pierogów w Krakowie już w tym tygodniu

Jeden z najsmaczniejszych festiwali w już w tym tygodniu. Szykujcie brzuszki!

2021-08-09 15:19

Ruskie czy z owocami? Na słodko czy na słono? Już w tym tygodniu na Małym Rynku w Krakowie będziecie mogli spróbować pierogów w przeróżnych wariacjach. Wszystko w ramach Festiwalu Pierogów, który w stolicy Małopolski rusza już w środę.

Festiwal Pierogów, to jedno z chętniej odwiedzanych wydarzeń przez Krakowian. W tym roku odbędzie się jego XIX edycja. Festiwal Pierogów w stolicy Małopolski będzie trwać od środy, 11 sierpnia aż do niedzieli, 15 sierpnia. Kramy ze smakołykami rozstawią się na Małym Rynku. Na chętnych będzie czekać 12 wystawców - pierogarni i restauracji, którzy zaserwują swoje popisowe dania. Stoiska będą czynne w godz. 10-24.00. Organizatorem festiwalu jest Krakowska Kongregacja Kupiecka.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie konkursów. Za najlepsze pierogi ruskie zwycięzcy otrzymają statuetkę św. Jacka. Druga statuetka – króla Kazimierza Wielkiego trafi w ręce tych, którzy zrobią te jedyne, wyjątkowe – najlepsze pierogi! Tym razem zwycięzców w obu kategoriach wytypuje jury, a nie jak dawniej publiczność.

Źródło: Jeden z najsmaczniejszych festiwali w już w tym tygodniu. Szykujcie brzuszki!