Kraków. Dzień Otwarty Notariatu 2023

i

Autor: Pixabay Dzień Otwarty Notariatu 2023 w Krakowie

Wydarzenia

Dzień Otwarty Notariatu w Krakowie. Kiedy będzie możliwość bezpłatnych konsultacji?

2023-11-16 10:48

W Krakowie notariusze będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych. Na konsultację będzie można przyjść do Międzynarodowego Centrum Kultury, które mieści się pod adresem Rynek Główny 25. Darmowe porady będą też udzielane w formie online: w indywidualnych rozmowach prowadzonych telefonicznie – dla Krakowa i okolic pod numerem telefonu stacjonarnego, który zostanie podany na plakatach, na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu "Porozmawiaj z Notariuszem". Kiedy odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu?

Kraków. Kiedy odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu 2023?

Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w godz. 10.00–16.00. Podczas wydarzenia notariusze będą udzielali informacji prawnych z zakresu spraw, które na co dzień można załatwić w każdej kancelarii notarialnej. Spotkanie informacyjne z notariuszem jest bezpłatne i warto z niego skorzystać w szczególności np.: gdy w grę wchodzi przekazanie majątku, przyjęcie lub odrzucenie spadku. Nieustanne zmiany w przepisach i ciągle niewystarczająca wiedza o prawach i obowiązkach związanych z bezpiecznym dysponowaniem własnym majątkiem skłania samorząd notarialny do kontynuowania tej akcji edukacyjnej odbywającej się nieprzerwanie od 14 lat.

Darmowa porada notarialna w Krakowie? Nie tylko 18 listopada

- Bezpłatnych informacji prawnych notariusze udzielają przez cały rok w kancelariach notarialnych przy dokonywaniu czynności notarialnej. Wynika to ze specyfiki zawodu i obowiązku notariusza pozostania bezstronnym oraz zadbania o bezpieczeństwo prawne wszystkich stron czynności notarialnej. Tym m.in. notariusze różnią się od adwokatów czy radców prawnych, których zadaniem jest dbanie o interesy reprezentowanej strony – podsumował not. Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej.

Jakie sprawy można załatwić u notariusza? Warto to wiedzieć i sprawdzić, czy my również możemy skorzystać z darmowej porady w ramach Dnia Otwartego Notariatu 2023. Może on poświadczyć własnoręczność podpisów, zgodności odpisu, sporządza umowy intercyz, sprzedaży nieruchomości, darowizny czy testamenty.

Zima 2023. Najlepsze trasy narciarskie w Małopolsce. Która jest najdłuższa, która najtrudniejsza, a gdzie jest najpiękniej? [ZDJĘCIA]

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?
Źródło: Dzień Otwarty Notariatu w Krakowie. Kiedy będzie możliwość bezpłatnych konsultacji?