Dramatyczny bilans na myślenickich drogach. Trzy poważne wypadki w ciągu kilkudziesięciu godzin [ZDJĘCIA]

2021-11-17 13:34

Aż trzy poważne wypadki drogowe miały miejsce w ciągu trzech dni w powiecie myślenickim. Ofiary trafiły do szpitali, jedna z nich walczy o życie. Policja apeluje o rozwagę i publikuje zdjęcia z wypadków.

Jak podje myślenicka policja, do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 13 listopada w Krzywaczce. Na drodze krajowe nr 52 doszło do zderzenia osobowego Reanult, kierowanego przez 19-latka z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia młody mężczyzna został nieprzytomny przewieziony do szpitala w Krakowie. Walczy o życie.

Kryzys w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, lekarze masowo składają wypowiedzenia

Kolejny wypadek miał miejsce dzień później, na tej samej drodze. Kierująca osobnym Suzuki jadąc od strony Biertowic w kierunku Głogoczowa, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się bocznie z innym samochodem. Nie był to jednak koniec, bo następnie wspomniane Suzuki czołowo zderzyło się z nadjeżdżającym Citroenem. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitali z poważnymi obrażeniami.

Do trzeciego wypadku doszło w poniedziałek w Głogoczowie na Zakopiance. Samochód dostawczy jadące w kierunku Myślenic na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 16-latka. Nastolatek doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala w Krakowie.

Policjanci z Myślenic pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzeń. Policja apeluje o rozwagę.

"Apelujemy o szczególną uwagę na drodze. Bez względu na to, czy jesteśmy kierowcami samochodów, motocyklistami, rowerzystami czy pieszymi, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, uważnie obserwujmy, co dzieje się na drodze. Wykorzystujmy umiejętność przewidywania zdarzeń i wzajemnie szanujmy swoje prawa. Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno" - czytamy w komentarzu policji.

Źródło: Dramatyczny bilans na myślenickich drogach. Trzy poważne wypadki w ciągu kilkudziesięciu godzin [ZDJĘCIA]