hotel dla jeży

i

Autor: Maciej Uszko

Dokąd tupta nocą jeż? Do specjalnego hotelu, który powstał w Krakowie [WIDEO]

2021-11-17 15:15

W Krakowie powstał specjalny hotel dla jeży. Został umiejscowiony na Ruczaju w Parku Linearnym. Liczy 50 metrów kwadratowych i ma zadanie ułatwić przeżycie zimy naszym kolczastym przyjaciołom.

Zastanawialiście się, dokąd tupta nocą jeż? Na to pytanie znają już odpowiedź mieszkańcy Krakowa. Dla tych małych stworzonek w Parku Linearnym na Ruczaju został zbudowany specjalny hotel. Posiadłość liczy sobie 50 metrów kwadratowych i ma za zadanie ułatwić przeżycie zimy naszym kolczastym przyjaciołom.

Hotel dla jeży w Krakowie

Ściany są zbudowane z mat solnych, dół tej posiadłości jest wyłożony trawą, natomiast w górnej części znajdują się zagrabione z parku liście. Z jednej strony ta mata jest uniesiona, tak aby jeży swobodnie mogły sobie tam wejść i z tego miejsca skorzystać - mówi Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Hotel dla jeży spodobał się mieszkańcom Ruczaju. Ci nie ukrywają, że często spotykają jeże na swoim osiedlu.

"Jest około trzech jeży."; "Bardzo często spotykam właśnie podczas spaceru z psami. Nie ma dnia, żebym nie trafiła przynajmniej dwóch jeży. Chodzą często pod blokami, przechodzą przez jezdnię, nie mają się gdzie schować. Szukają też pożywienia."; "Uważam, że to bardzo dobra rzecz. Trzeba współistnieć. Niech będą zwierzęta i my" - mówią mieszkańcy Ruczaju.

A hotelowi dla jeży z mieszkańcami przyglądał się nasz reporter Maciej Uszko. Dodajmy, że podobne miejsce już wkrótce powstanie także na Lubostroniu.

Źródło: Dokąd tupta nocą jeż? Do specjalnego hotelu, który powstał w Krakowie [WIDEO]