zima

i

Autor: unsplash

Czy jesteśmy gotowi na zimę?

2023-11-13 0:12

Lepiej dmuchać na zimne. Władze i służby Województwa Małopolskiego zapewniają: jesteśmy gotowi na nadejście zimy. Na piątkowym posiedzeniu sztabu kryzysowego poruszano temat zimowego utrzymania dróg i odśnieżania dachów. Wśród najważniejszych omawianych tematów nie zabrakło apelu o montaż czujników dymu.

Kraków. Służby o stanie przygotowań do nadchodzącej zimy

Władze i służby wojewódzkie poruszyły także kwestię wsparcia osób samotnych i w kryzysie bezdomności. Tak jak i w poprzednich latach, dla tych ostatnich uruchomiono całodobową linię 987.

- Staramy się uświadamiać te osoby i informować o placówkach oraz do nich kierować. Zwracamy jednak także uwagę na inne osoby, chore, samotne i niedołężne, które mogą nie otrzymywać pomocy od bliskich- mówi Sebastian Gleń z Małopolskiej Policji.

Z kolei Straż Pożarna apeluje do Małopolan o montaż czujników dymu.

- Też apelujemy do mieszkańców o to, aby zaprosili do swojego domu kominiarza, by sprawdzić przewody wentylacyjne, dymowe przed tym sezonem grzewczym, bo to też ma bezpośredni wpływ na to, czy ten tlenek węgla jest zgromadzony w pomieszczeniach, a sprawna wentylacja uchroni nas przed zatruciem czadem - mówi Mariusz Łaciak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Na wypadek ataku zimy przygotowana jest również m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zgromadzono już ponad 40 tysięcy ton soli, która powinna wystarczyć na całą zimę.

Adwokat stanęła przed sądem za usiłowanie zabójstwa

W tym muzeum można poczuć się jak w XIX wieku. To największy skansen w Małopolsce [GALERIA]

Źródło: Czy Kraków jest gotowy na zimę? Miasto zaapelowało do mieszkańców w ważnej kwestii