Festiwal Boska Komedia

i

Autor: materiały prasowe Teatru Łaźnia Nowa

Boska Komedia już od 8 grudnia!

2023-11-08 20:20

To będzie 9 dni mocnych artystycznych wrażeń. 8 grudnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. 16. edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem "Krajobraz po bitwie".

Boska Komedia 2023. Jakie przedstawienia zobaczymy w Krakowie?

16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie to dziewięć dni mocnych artystycznych wrażeń, prawdziwy dialog twórców różnych pokoleń, rodowodów i światopoglądów. To ponad 20 przedstawień z Polski i zagranicy.

- Hasło i temat Boskiej Komedii jest trampoliną do otwartej rozmowy, do pokojowej relacji bez konfliktów. Idziemy razem we wspólnej sprawie, mam nadzieję, że nie musimy już opowiadać się po dwóch różnych stronach barykady. Mam wrażenie że tegoroczna edycja Boskiej Komedii będzie także swojego rodzaju seansem terapeutycznym. W obliczu wojen artyści dochodzili do granic wytrzymałości, mieli podcięte skrzydła, stąd w ich spektaklach coraz więcej mroku. Wierzę, że festiwalowe spotkanie będzie zaczątkiem nowej, lepszej rzeczywistości – mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Do 16 grudnia widzowie będą mogli zobaczyć ponad dwadzieścia przedstawień z Polski i zagranicy, w tym między innymi:

- Z Warszawy przyjeżdża do nas melodramat z Teatru Powszechnego i Jan Klata przyjeżdża z Teatru z Poznania ze "Snem Nocy Letniej". Wielka różnorodność, młodzi twórcy i dojrzali. Będzie też monodram "Lear" Andrzeja Seweryna czy "Niespodziewany powrót" z główną rolą Daniela Olbrychskiego i Tomka Karolaka - wymienia Szydłowski.

Organizatorem festiwalu jest Teatr Łaźnia Nowa. Sprzedaż biletów na spektakle w ramach Boskiej Komedii 2023 już ruszyła.

Kacper Sztuka - rozmowa z mistrzem włoskiej Formuły 4

Gdzie jest najwięcej rozwodów w Małopolsce? Oto nowe dane dotyczące miast

Źródło: Święto miłośników teatru już niedługo. Boska Komedia startuje 8 grudnia. Jakie spektakle zobaczymy?